×
Co vás zajímá?

Jarní cibuloviny sázíme teď, na podzim, květy nás potěší až na jaře

Chcete-li, aby na Vás po chladné zimě z promrzlé půdy vykoukly první jarní květy, musíte vysadit cibulky v tomto období. A jaké krásky sázet? Některé favoritky Vám blíže představíme.

Krásná, vytrvalá, silně vonící květina. Původně pochází z jihovýchodní Asie. U této rostliny lze obecně říci, že čím větší má hyacint cibuli, tím hezčí a větší bude její květ. Na výběr je pestrá paleta barev.

Tradiční symbol jara. Dovedete si ho bez něj představit? Mimo jiné se řadí i mezi nejstarší pěstované cibuloviny. Zemí původu pro tulipány je Turecko a Persie. Vyšlechtěny jsou v různých barevných varietách, výškách, s plnými i jednoduchými květy.

Patří mezi poměrně nenáročné květiny, které rozzáří zahradu. Řadíme sem přibližně 40 druhů. Původně pochází ze zemí z oblasti Středozemního moře. Jednotlivé odrůdy se od sebe liší svým zbarvením i vzhledem.

Obtížně bychom hledali větší symboliku jara, než jsou sněženky. Ve volné přírodě se u nás tato rostlina řadí mezi chráněné. V obchodech jsou však cibulky snadno k sehnání.

Méně známá květina, která rozhodně stojí za povšimnutí. Upoutá svými krásnými modrými květy.

Ani tuto krásku nezavrhněte. Má velmi drobné bílé květy, které rostou v hustých hroznech. Díky tomu je nepřehlédnutelná.

Tag: cibuloviny
Podobné články

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se