×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.
PPL Parcelshop
Co vás zajímá?

Jarní cibuloviny sázíme teď, na podzim, květy nás potěší až na jaře

Chcete-li, aby na vás po chladné zimě z promrzlé půdy vykoukly první jarní květy, musíte vysadit cibulky v tomto období. A jaké krásky sázet?

Hyacinty

Krásná, vytrvalá, silně vonící květina. Původně pochází z jihovýchodní Asie. U této rostliny lze obecně říci, že čím větší má hyacint cibuli, tím hezčí a větší bude jeho květ. Na výběr je pestrá paleta barev. Květy mohou být bílé, smetanové, růžové, fialové, oranžové, červené, modré nebo žluté. Z květů se můžete těšit na jaře. Rostlina má ráda dostatečně slunečné stanoviště s lehčí, výživnou půdou, která je obohacená o vyzrálý kompost. Pěstovat je lze i v květináčích. 

Tulipány

Tradiční symbol jara, dovedete si ho bez něj představit? Mimo jiné se řadí i mezi nejstarší pěstované cibuloviny. Zemí původu pro tulipány je Turecko a Persie. Vyšlechtěny jsou v různých barevných varietách, výškách, s plnými i jednoduchými květy. Jelikož každý kultivar kvete jinak, můžete se na záplavu květů těšit od března až do června. Tulipán má rád slunné stanoviště s dostatečně propustnou hlinitopísčitou půdou, výživnou, neutrální až mírně kyselou.

Narcisy

Patří mezi poměrně nenáročné květiny, s kterými si poradí i méně zkušený zahrádkář. Řadí se sem přibližně 40 druhů, které se od sebe liší svým zbarvením i vzhledem. Skvěle vyniknou ve skupinových výsadbách. Květy v různých barevných kombinacích se objevují v průběhu března a dubna. Narcis má rád slunečné stanoviště s výživnou, vlhkou a dobře propustnou půdou. Rostlinu lze pěstovat také v nádobách či truhlících na balkonech. Narcisy patří k prvním poslům jara a blížících se Velikonoc.

Sněženky

Obtížně byste hledali větší symboliku jara, než jsou sněženky. Ve volné přírodě se u nás tato rostlina řadí mezi přísně chráněné. Typické bílé květy se objevují už v únoru. Rostlina má ráda polostín a vlhkou, dobře propustnou půdu. Jedná se o nenáročné rostliny, které se při správných podmínkách rozrůstají samy.

Ladonička

Méně známá květina, která rozhodně stojí za povšimnutí. Upoutá svými krásnými modrými, bílými či fialovými květy, které se objevují v období března a dubna. Rostlina má ráda slunné nebo polostinné stanoviště s lehčí humózní půdou. Jedná se o nízkou rostlinu, která dorůstá výšky 20 až 30 cm. Výhodou ladoničky je, že nevyžaduje tolik péče, tudíž se jí nejlépe bude dařit na místech, kde nebude mít tolik péče.

Puškinie

Ani tuto krásku nezavrhněte. Má velmi drobné bílé květy, které rostou v hustých hroznech. Díky tomu se jedná o nepřehlédnutelnou okrasnou rostlinu. Květy se objevují v průběhu dubna. Puškinie má ráda slunečné stanoviště, ale zvládne i polostín. Půda by měla být kyprá, humózní, s neutrálním pH, ale bude se jí dařit téměř v každé zemině. Jedná se opravdu o nízkou rostlinu, která dorůstá výšky maximálně 15 cm. Je to pěstitelsky nenáročná rostlina, která je navíc mrazuvzdorná a hodí se také k řezu.

Tag: cibuloviny
Podobné články

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.

Menu