×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.
Co vás zajímá?

Macešky jsou okouzlující a na pěstování nenáročné

Mají velký květ, jsou nenáročné, nemají žádné zvláštní nároky na substrát, zálivku ani hnojení a tak na ně pěstitelé nedají dopustit.

Maceška zahradní (Viola x wittrockiana) není původním rostlinným druhem. Vznikla v devatenáctém století křížením několika druhů rodu Viola, přičemž dnes známe více než sto nejrůznějších odrůd s výškou od deseti do třiceti centimetrů s barvami květů od bílé až po černou.

Macešky jsou dvouletky, pokud si je chcete předpěstovat sami, s výsevem začínejte od června. Pak se budete dlouho těšit ze záplavy nádherných květů, protože rostliny pokvetou tentýž rok na podzim a pak znovu další rok na jaře. Výsev z přelomu srpna a září nakvétá další rok v měsících únoru až březnu. Po výsevu udržujeme klíčící semenáčky vlhké, jinak hrozí zaschnutí vyvíjejících se zárodků. Silné rostlinky vysazujte od srpna do květníčků. Na záhon nepatří, poškodily by je první mrazíky, na zimu je přestěhujte na světlé místo, kde nemrzne. Tam vydrží až do jara, kdy je přesadíte na konečné stanoviště. Macešky mají rády rozptýlené sluneční světlo spojené s propustnou půdou dostatečně zásobenou živinami a vláhou, přímé sluneční světlo a sucho jim vadí. Při správné a odpovídající péči macešky pokvetou celé léto až do podzimu. Zalévejte je pravidelně a udržujte půdu kyprou, prostou plevelů. Vydrží až do zámrazu.

Hodí se do různých kvetoucích kompozic, rozumí si s afrikány, astrami čínskými, begoniemi a dalšími rostlinami, které hýří nádhernými barvami po celé letní období.

Na choroby rostliny netrpí, ale škůdci mohou je potrápit, zejména pak slimáci. Mladé semenáčky může jejich nájezd často zničit úplně. Mohou je také napadnout mšice.

Podobné články

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se