Cukety mají zanedbatelnou energetickou hodnotu, vypěstujete je snadno

Cukety mají zanedbatelnou energetickou hodnotu, vypěstujete je snadno

Tykev obecná jinak také nazývaná tykev keříčková, se vžila spíše pod obecným názvem cuketa (Cucurbita pepo). Původem je ze Střední Ameriky, kde se pěstuje již několik tisíc let. Cukety jsou na pěstování lehčí než okurky, jsou totiž podstatně odolnější, ale stejně jako ony se plazivě rozrůstají, proto potřebují dostatek místa. Rostliny mají silné tmavozelené listy na dlouhých řapících, květy bývají tmavě žluté s pěti okvětními lístky. Obsahují velké množství vody (více než 90%) a tak mají jen velmi zanedbatelnou energetickou hodnotu, jsou tedy ideální pro dietáře.

Nejčastěji jsou pěstovány cukety s tmavě zelenými plody. Dnes jsou však vyšlechtěny i odrůdy, které mají poměrně netradiční zabarvení nebo neobvyklý tvar plodů – lze tak vypěstovat cukety žluté, černé, pruhovanésvětle či tmavě zelené, bělavé apod. (barva slupky však nemá vliv na barvu dužiny, ta je vždy zelenkavě bílá). Běžné jsou podlouhlé tvary cukety, novinkou jsou pak cukety odrůdy Tonda di Piacenza, které mají světlé a kulaté plody, které dorůstají velikosti cca 15 cm.

U raně plodících odrůd je vegetační doba kolem 40 dnů od výsadby, u pozdních odrůd může sklizeň nastat až za 70 dnů. Sklízíme plody velké 15 až 20 centimetrů, jsou křehké a šťavnaté, povrch má plně zralá cuketa hladký, lesklý a tvrdý. Výhodou je, že cukety plodí opakovaně, pokud tedy plody sbíráte pravidelně, budou cukety kvést a plodit po celou sezónu. Za jednu sezónu tak lze sklidit i několik kilogramů plodů.

Cukety se dají pěstovat jak z přímého výsevu, tak i jako předpěstovaná plodina. Jestliže je pěstujeme v chladnějších oblastech, zkrátíme si předpěstováním dobu od výsadby ke sklizni. Pěstování z přímého výsevu je naopak jednodušší, protože nemusíme řešit žádné přesazování. Záhon si můžeme připravit již na podzim, kdy do hlíny zapracujeme hnůj, pokud jsme to nestihli, na jaře zapravíme do půdy dostatečné množství kompostu a doplníme ještě živiny průmyslovým hnojivem. Cukety vyséváme na konci dubna, v teplejších oblastech klidně již v polovině tohoto měsíce, výsev můžeme uskutečnit ještě i během května. Semena vyséváme do hnízd, která budou od sebe vzdálená asi 80 x 100 cm, do nichž vložíme vždy po třech semenech. Příliš hustý porost je náchylný k plísním a houbovým chorobám. V chladném a deštivém létě je lepší, když mají rostliny větší rozestup. Máme-li předpěstované sazenice, sázíme je se třemi pravými listy.

Pokud teploty dlouhodobě klesají pod 10 stupňů Celsia, zpomaluje se růst a vývoj rostliny, cuketa je totiž teplomilná. Na rozdíly mezi denními a nočními teplotami nejsou cukety příliš citlivé, nesnáší však pokles teplot pod nulu. Rostou poměrně rychle a zanedlouho vytvoří velké množství zelené hmoty i plody. Velmi náročné jsou proto na zálivku i živiny. Když by měly něčeho nedostatek, výsledkem budou malé zatvrdlé plody, které budou prakticky nepoužitelné v kuchyni. Po výsadbě je však přihnojujeme nejdříve za 14 dní. V první polovině vegetačního období je hnojíme každý týden kapalnými hnojivy, v období plodnosti pak speciálními hnojivy na plodovou zeleninu – interval hnojení může být i zde každý týden.

Dužina cukety je bohatá na minerální látky, jako je hořčík, vápník, fosfor, draslík, železo, měď a zinek. Nejdůležitější je draslík, protože pomáhá zbavovat tělo nadbytečné vody a solí. Cuketa dále obsahuje vlákninu a také vitamin A, který je nepostradatelný pro látkovou přeměnu v buňkách a také vitamíny B a C. Cukety by měli konzumovat zejména diabetici, obézní lidé či pacienti s chorobami žlučníku či jater, trpící revmatismem a dnou. Cuketa je nízkokalorickou potravinou (cca 20kcal/100g zeleniny).

Publikováno dne 2019-07-02 103
Tag: Zelenina

Podobné články

Chutný jako kapusta, také tak zdravý, ale...

Jeho listy na záhonech můžete sklízet i během zimy

Domácí okurková zmrzlina nebo osvěžující limonáda?

Jak na pěstování okurek, abyste si mohli tyto dobroty dopřát?

Kapusta je velmi odolnou rostlinou, není...

Kapusta má blahodárné účinky na lidský organismus

Křen, rostlina, kterou může pěstovat každý

Křen je na pěstování opravdu nenáročný

Jak správně pěstovat patizony?

Znovuobjevená zdravá zelenina plná vitaminů.

Při volbě správné odrůdy můžete kedlubny pěstovat od jara do zámrazu

Na pěstování patří kedlubny k těm náročnějším plodinám.

Navštívené

Žádné zboží

Menu

Menu