Křen, rostlina, kterou může pěstovat každý

Křen, rostlina, kterou může pěstovat každý

Křen je na pěstování opravdu nenáročný, roste doslova opravdu téměř sám. Často lze spatřit na zahradách, ale rozrůstá se i na lukách, či polích. V našich kuchyních je využíván již od 12. století. Je velmi významným zdrojem vitamínu C, mimo to ale obsahuje velké množství jiných vitamínů a minerálů, a to například draslíku, vápníku, hořčíku a železa. Je ideální pochutinou k masům a to zejména k těm více tučným, ty opravdu skvěle doplní. Pozor, nekonzumujte ho velké množství, mohlo by vám být nevolno. Budete-li ho však konzumovat s mírou, bude pro vaše tělo naopak velmi prospěšný.

Pěstování je možné několika způsoby. Víceleté, také občas nazýváno pěstováním Malínským způsobem (díky vesničce, která je jeho pěstováním pomocí tohoto způsobu proslulá). Připravíme si kořenové řízky, které by měly být silné kolem dvou centimetrů a dlouhé asi 10 centimetrů, které vysadíme na podzim, nebo hned z jara přímo do půdy do hloubky asi 15 centimetrů. Ve chvíli, kdy začnou výhony rašit, přichází čas na motyčku - pomocí ní se opatrně musíme dostat přímo k řízku a necháme asi jen 2 výhony; ostatní odstraníme a spolu s nimi odstraníme také všechny tenké kořínky. Podobný postup znovu zopakujeme v létě. Nesmíte ale odstranit žádné potřebné kořeny, na to pozor. Když přijde čas na sklízení, tedy na podzim, se jen dostaneme pod hlínu, odstraníme křen a poté už jen zeminu znovu přihrneme. Budete-li při tomto způsobu postupovat správně, můžete takto křen s úspěchem pěstovat více než 10 let.

Jednoletý způsob pěstování není tak starý jako pěstování víceleté, ale i tak se pomalu dostává do obliby. Křen do půdy vysaďte v březnu. Při tomto způsobu pěstování využíváme boční kořeny, které jsme v předešlém roce při sklízení odstranili. Kořeny vysazujeme šikmo do mělkých brázd. V červnu opatrně odhrňte hlínu, odstraňte tenké a nepotřebné kořínky a zeminu opět zahrňte. Sklizeň křenu přijde v pozdním podzimu a vždy ze zeminy musíme odstranit naprosto vše, jinak by nám křen pozemek zaplevelil.

Při sklizni se zpravidla řídíme podle jeho listů - když se začnou objevovat první mrazíky, začnou jeho listy pomalu odumírat a právě v ten okamžik nastává čas k jeho sklizni. Křen opatrně vyryjte a odstraňte nejen jeho hlavní kořen, ale i kořeny postranní (ty nevyhazujte a také je uchovejte stejným způsobem jako křen, na jaře je vysadíte). Sklizený křen očistíme od zbytků hlíny, ale neumýváme ho (v takovém případě by mohl velmi rychle zplesnivět a vaše úroda by byla zničená).

Publikováno dne 2019-04-18 63
Tag: Zelenina

Podobné články

Budete-li konzumovat česnek, nebudete potřebovat antibiotika

Česnek je v lidovém léčitelství používán zřejmě už více než 4000 let.

Chutný jako kapusta, také tak zdravý, ale...

Jeho listy na záhonech můžete sklízet i během zimy

Domácí okurková zmrzlina nebo osvěžující limonáda?

Jak na pěstování okurek, abyste si mohli tyto dobroty dopřát?

Kapusta je velmi odolnou rostlinou, není...

Kapusta má blahodárné účinky na lidský organismus

Navštívené

Žádné zboží

Menu

Menu