Petrželka kudrnka, voňavou nať můžete sklízet po celý rok

Petrželka kudrnka, voňavou nať můžete sklízet po celý rok

Je to dvouletka, protože ve druhém roce života vyžene do květu a má méně lístků, navíc menších než v prvním roce, spíše se proto pěstuje jako jednoletá bylina. Pro stálý přísun voňavé čerstvé natě vyséváme petrželku ve dvou fázích – poprvé na jaře pro letní a podzimní sklizeň a podruhé v polovině léta, abychom měli dostatek natí během zimy a na jaře. Pěstovat lze totiž i za oknem v květináči a sklízet se dá tak celoročně.

Jak na její pěstování?

  • potřebuje propustnou a úrodnou půdu.
  • ideální je slunné nebo částečně zastíněné stanoviště. Na zimu ji pěstujeme na chráněném jižním stanovišti. V chladnějších oblastech ji zakryjeme raději krytem. Zajistíme tak nerušený růst i v zimě, nebo jednu až dvě sazenice přesadíme do květináče a pěstujeme doma na parapetu.
  • před výsevem zapracujeme do půdy vyzrálý kompost nebo hnůj.
  • semena petržele vyséváme do rýhy 5 mm hluboko přímo na konečné stanoviště. Semena klíčí poměrně dlouho (někdy to trvá až pět týdnů), proces lze urychlit jemným zavlažováním, aby půda nevyschla, než se objeví semenáčky.
  • abychom mohli řádky s petrželkou okopávat a zbavovat plevelů, můžeme do nich současně s petrželkou vysít pár salátů nebo ředkviček, které klíčí do týdne - jakmile petrželka vzejde a sazeničky se dají uchopit do prstů, můžeme odstranit plodiny mezi nimi a vyjednotit petrželku na rozestupy 6-8 cm. Letní výsevy přistíníme a půdu pečlivě zavlažujeme, abychom podpořili klíčení a růst.
  • než se petrželka rozroste, sklízíme jen jednu nebo dvě snítky z každé rostliny; stonky, vybíhající do květu, odstřihneme, aby petrželka dál vyháněla nové listy. Od poloviny léta sklízíme petrželku na sušení a mražení.

Petrželka má v kuchyni široké uplatnění. Je základem bylinkového svazku bouquet garni a přidává se do většiny polévek a vývarů. Přidat ji lze do bešamelových omáček, do omelet, salátových zálivek, majonéz, nádivek a mletého masa. Čerstvou nakrájenou petrželkou sypeme vařenou zeleninu, krémové polévky, salát z rajčat, kuřecí frikasé, grilované ledvinky, grilované nebo smažené ryby – vlastně ji můžeme použít kdekoliv.

Petrželka je i zdraví prospěšná. Hlavními účinnými látkami petržele jsou silice, které mají diuretický účinek a pomáhají při nemocích ledvin, močového měchýře, při ledvinových kolikách a při problémech s močovými kameny, po zánětu prostaty, při menstruačních potížích, střevní kolice. Povzbuzuje chuť k jídlu, zlepšuje funkci žláz s vnitřní sekrecí. Je také výborná k pročištění pleti. Je bohatá na draslík, vápník, hořčík, mangan, železo a chlór, provitamin A, vitaminy B, list navíc obsahuje větší množství kyseliny listové.

Publikováno dne 2019-03-14 88
Tag: Zelenina

Podobné články

Budete-li konzumovat česnek, nebudete potřebovat antibiotika

Česnek je v lidovém léčitelství používán zřejmě už více než 4000 let.

Chutný jako kapusta, také tak zdravý, ale...

Jeho listy na záhonech můžete sklízet i během zimy

Domácí okurková zmrzlina nebo osvěžující limonáda?

Jak na pěstování okurek, abyste si mohli tyto dobroty dopřát?

Kapusta je velmi odolnou rostlinou, není...

Kapusta má blahodárné účinky na lidský organismus

Křen, rostlina, kterou může pěstovat každý

Křen je na pěstování opravdu nenáročný

Navštívené

Žádné zboží

Menu

Menu