×

Rybíz, oblíbené bobulové ovoce, které není třeba nijak zvlášť představovat

Zveřejněno dne1 Month Před
Přidat k oblíbeným

Najdeme ho téměř na každé zahrádce - rybíz (Ribes rubrum nigrum). Pěstuje se červený, bílý nebo černý kultivar, na trhu najdeme i růžovou, velmi sladkou odrůdu. Bobule rybízu se hodí k přímému jídlu, zamrazení na zimní ovocné koláče, ale především se z nich vyrábí pikantní marmeláda.

Rybíz patří k nenáročným keřům na pěstování, roste na slunci i v polostínu, ale na sluníčku má bohatší násadu plodů a bude tak plodit více. Vybrat si můžeme jak stromky, tak i keře (keře jsou téměř věčné, kdežto stromky se po cca 10 letech vyčerpají a přestávají rodit). Keře se i lépe množí. V srpnu uřízneme cca 20 cm dlouhou větvičku, namočíme ve stimulátoru, zapíchneme do země přímo na budoucí stanoviště a úspěch je zaručen. Ještě jednodušší je hřížení - větvičku ohneme k zemi, v ohybu zasypeme zeminou a necháme na keři, který ji stále vyživuje, i když se už v zemi tvoří kořínky; na podzim stačí odstřihnout od matečného keře a máme dobře zakořeněný nový keřík, který bude silnější a vitálnější než z řízkování. Keře vysazujeme na podzim nebo na jaře, podzimní výsadba jim ale svědčí lépe - do příchodu letních veder a sucha pořádně zakoření a zvyknou si na nové prostředí. Při sázení vykopeme jámu cca 50 cm hlubokou, naplníme kompostem a rostlinku zasadíme o 10 - 15 cm hlouběji, než byla ve školce, tím opět podpoříme rozvinutí kořenového systému. V průběhu vegetace nepotřebuje téměř žádnou péči, nehnojíme, pouze za suchých dnů zavlažujeme. Proti vysychání i na zlepšení kvality půdy stačí každé jaro přihrnout nový kompost a zamulčovat trávou, kostivalovými listy a kopřivou, žádnou jinou péči opravdu nepotřebuje.

Bobule obsahují vitamín C, B1, B2, B3, B5, B6, provitamín A, vápník, železo, mangan, draslík, zinek. Černý rybíz obsahuje 3x více vitamínu C než červený a bílý, má vysoký obsah rutinu, který zlepšuje stav cévních stěn, používá se tedy při ateroskleroze (zvápenatění tepen), křečových žilách, hemeroidech, křehkosti a lámavosti cév. Šťáva z červeného i černého rybízu snižuje horečky a celkově posiluje, proto jsou vhodné při nachlazení a chřipkových onemocněních, v rekonvalescenci po delší nemoci, nebo prostě jenom tak - jako prevence a zdravé pití pro děti a starší lidi. Plody navíc díky obsahu antokyanových barviv a provitamínu A příznivě ovlivňují zrak, jsou užitečné při šerosleposti nebo unavených očích.
Listy rybízu léčí průjem, mírně snižují krevní tlak, používají se do směsí při zánětech ledvin a močových cest nebo na křehké cévy. Nejúčinnější jsou mladé listy, které se zrovna rozvíjejí z pupenů, z těch můžeme připravit i tinkturu. Jestliže ale nechceme narušit vývoj plodů, můžeme listy sbírat až v červenci po uzrání a sklizení plodů, potom je používáme do směsi s jinými bylinkami spíš jako podpůrný lék.
 
Nejčastější chorobou je rez rybízová, ochranu zajistí vysazení jakéhokoli druhu pelyňku do okolí, při napadení keře stříkáme pelyňkovým nálevem. Často se na listech objevují „puchýře" se žlutými nebo červenými skvrnami, původcem jsou mšice, potažmo mravenci, kteří si na listech mšice pěstují. Kmínek stromkového rybízu namažeme jílem smíchaným s aromatickými bylinkami, svazky bylinek (šalvěj, pelyněk, levanduli, yzop, saturejku) můžeme obtočit a upevnit i kolem kmínku. Stejně jako u rzi stříkáme pelyňkem.

Tag: rybíz

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se