×

Bylinky od A do Z, aneb není bylina, aby na něco nebyla - Andělika lékařská

Andělika lékařská je rostlina s neobyčejnými účinky působícími na lidské tělo, pravděpodobně odtud si vysloužila také své jméno. Je mohutného vzrůstu, ideální pro ni bude tedy nějaký kout v zahradě na vlhkém, chladném stanovišti. Výborně se doplňuje například s kapradinami nebo bohyškami. Vzhledem ke svému habitu potřebuje na záhonu poměrně hodně místa, na dobrém stanovišti je schopna dorůst až přes tři metry vysoko. Aby prosperovala, potřebuje hlubší zem s dostatkem vláhy, protože kořeny tlustší než centimetr, vhodné ke sběru, vedou až do půlmetrové hloubky.

Pozor - semena rychle ztrácí klíčivost a navíc pro vyklíčení musí být v těsné blízkosti povrchu nebo na něm, protože mají rády světlo. Do půdy je sadíme co nejdříve po dozrání, aby mohla přemrznout. Pak už jen zaléváme a zaléváme. Prvním rokem rostlina vytvoří jen přízemní růžice listů a spíše se rozkořeňuje, podobně jako divizna, ve druhém roce vykvétá. Pěstujeme-li rostlinu pro sklizeň kořenů, stonky odstraňujeme, budeme-li sbírat semena, dáváme pozor, aby ji nenapadly mšice, které jí dokážou úplně zničit.

Pokud budeme sbírat květy, hlídáme si počasí. Kvetení se negativně projevuje na síle kořenů, je pro anděliku velmi vyčerpávající a ona do něj dá všechny své síly. Při odstraňování stonků se nepotřísněte vytékající šťávou, která obsahuje ochranné dráždivé látky, které jsou schopné způsobovat alergické pálení, ekzémy a podobné dermatitidy (není to taková hrůza jako u bolševníku, ale fotosenzibilizaci vyvolávají také). Dvojnásobek silic i ostatních účinných látek, kromě hořčin, obsahují semena, kořen má nejvíce silic na jaře druhého roku, než rostlina začne kvést (většinou se ale sbírá na konci druhého roku na podzim, kdy je kořene nejvíce a obvykle ve velmi dobré kvalitě).

Používáme jí pro posílení organizmu, jak po fyzické tak zvláště po psychické stránce. Uklidňuje při stresech i lokálně při vegetativním nervovém podráždění, pomáhá likvidovat patologické kvasné procesy v trávení a snižuje plynatost, zaražené větry. Spolu s jinými hořkými bylinami je výborným prostředkem pro zlepšení trávení, ale i sama zvyšuje chuť k jídlu při nervovém či organickém nechutenství a současně zlepšuje vstřebání živin ve střevech.

Pozor - andělika se nesmí předávkovat, jinak přicházejí bolesti hlavy, nespavost, svědění pokožky, světloplachost, podráždění ledvin, krvácení vředů. Anděliku nepodáváme ani těhotným a kojícím ženám nebo malým dětem vzhledem ke zvýšení senzitivity. V kuchyni její stonky využijeme také - na přípravu zavařeniny nebo kandování, podobně jako u ovoce, pro přípravu likéru pro zlepšení trávení - andělika vyluhovaná v silné kořalce nebo bílém víně (50 - 100 g kořene nebo semene luhujeme v 1 l bílého vína několik měsíců). Můžeme jí také přidat do polévky jako koření.

Podobné zboží
75 Kč s DPH
Natura bylinková zahrádka, certifikované ekologické organické hnojivo, bývá s oblibou využíváno nejen pro své skvělé účinky, ale také nezávadnost pro naše domácí mazlíčky. Přípravek bývá používán především k hnojení...
Podobné články

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se