1
×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.
PPL Parcelshop
Co vás zajímá?

Rostliny mohou zdobit zahradu i výraznými listy

Výrazným, exoticky působícím prvkem zahrady jsou okrasné rostliny s mohutnými listy. Některé z nich vám představíme.

Barota 

Bylinka, která je považována za jednu z největších na světě. Jde o nedřevnatou trvalku s výškou až 2,5 metru. Původem pochází z pralesů Jižní Ameriky, její pěstování je proto u nás obtížnější. Sázíme ji na teplejší místo, ne na přímé slunce, v blízkosti vody. V létě kvete načervenalými květy. Rostlina vyžaduje vydatnou zálivku.

Bergénie tučnolistá 

Rostlina má světle růžová květenství a stálezelené velké listy. K dostání jsou již ale i jinak barevné kultivary, které si pomalu, ale jistě, nacházejí své místo v moderních zahradách.

Dub velkokvětý

Strom s okrouhle polokulovitou rozložitou korunou. Dorůstá výšky až 15 metrů a jeho koruna může měřit až 10 m. Zdobí ho tmavě zelené na rubu měkce plstnaté listy dlouhé až 180 mm.

Hosta

Jinak také bohyška nebo funkie jsou jména oblíbené trvalky, u níž si můžeme vybrat z různých kultivarů (existuje několik tisíc druhů). Listy můžou být s bílým nebo žlutým melírem, s namodralým vzhledem. Rozzáří jakýkoliv stinný kout. 

Katalpa trubačovitá

Výška stromu je až 16 metrů, výrazné jsou také zajímavé plody podobající se úzkým doutníkům a bílé květy. Původem je z Indie, Asie a Ameriky. U nás se vysazuje zejména v městských parcích, ale najdeme ji i na zahrádkách. Ideální je spíše slunné stanoviště a hlinitopísčité propustné půdy.

Paulovnie plstnatá

Strom o výšce 10 až 15 metrů s korunou dosahující až 5 metrů šíře. Listy jsou široce vejčité svěže zelené a dosahují maximální délky 300 mm, na spodní straně jsou šedě plstnaté. Paulovnie také krásně květe, je doslova obsypána hrozny fialových květů obalujících strom, podobně jako květy na vistáriích.

Podražec velkolistý 

Rostlina okouzlí svými zajímavými listy do tvaru srdce. Původ má v pralesech Ameriky. Jde o ovíjivou liánu, která se dokáže pnout až do výšky 10 metrů. Vyhovuje jí polostín až stín a hlinitá, vlhká půda.

Rodgersie

Jsou mrazuvzdorné trvalky pocházející z Číny a Japonska. Pokud ji zasadíte na stinné místo do humózní, vlhké půdy, vyroste vám do výšky až 100 cm a vykvete světlerůžovým květem dlouhým až 50 cm.

Topol chlupatý

V dospělosti tento strom dosáhne výšky okolo 15 až 20 metrů. Koruna je okrouhlá, asi 10 metrů široká. Listy jsou vejčitě srdčité, šedavě zelené, na rubu světlejší a plstnaté, jejich délka se pohybuje v rozmezí 150 až 300 mm.

Podobné články

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Zkuste prosím upravit hledaný výraz.

Menu