×
Co vás zajímá?

Růžičková kapusta, aneb pěstování vitaminů v zimě

Růžičková kapusta - zelenina plná minerálů a vitaminů. Má u Vás šanci? Taky jsem jí moc nevěřila, ale poté, co jsem ji ochutnala osmaženou na slanině, na ni nedám dopustit.

Růžičková kapusta, společně s hlávkovým zelím, kapustou, kedlubnou, květákem, brokolicí a dalšími, patří ke kultivarům brukve zelné (Brassica oleracea). Všichni zástupci jsou plní vitamínu C a dalších látek prospěšných pro lidský organismus.

Z brukve zelné byla vyšlechtěna v Belgii v 18. století. Může dosáhnout výšky od třiceti centimetrů do jednoho metru - na vrcholu košťálu vyrůstají listy s dlouhými řapíky a pupeny, tzv. růžičky, které jsou hlavním důvodem, pro který se růžičková kapusta pěstuje.

Semena vysejeme na začátku jara. Po zmrzlých (v květnu až v červnu) sazeničky vysadíme na trvalé stanoviště­. Kapustu umístíme do předem vyhnojené půdy. Použijeme jakékoli NPK hnojivo v určeném dávkování. Prospívat bude na středně těžkých hlinitých humózních půdách s dostatečnou vláhou a živinami. Vybereme stanoviště chráněné před větrem. Růžičková kapusta, oproti jiným druhům košťálové zeleniny, vydrží teploty do ­minus 17°C. V létě záhony hojně zaléváme a odplevelujeme, během vegetace nezapomínáme přihnojovat dusíkatým hnojivem. Aby se růžičky lépe vyvinuly, je možné na konci září nebo začátkem října vylomit nebo vyříznout vrcholky a využít je v kuchyni.

Sklizeň provádíme postupně, těsně před zpracováním nebo jednorázově, od října po celou zimu, až do dubna dalšího roku. Růžičky trháme, dokud nejsou větší než vlašský ořech a mají pevně semknuté listy. Pokud hrozí velké mrazy, rostliny vyjmeme z půdy a umístíme do pařeniště. Avšak když projdou růžice mrazem, jsou poté nejchutnější.

Tato zelenina je neocenitelným zdrojem vitamínů a minerálů. Obsahuje množství vitaminů - A, C, E a hlavně skupiny B. Ze skupiny B je nejvýznamnějším B1 neboli thiamin, který je důležitý pro duševní svěžest, odolnost proti stresu i fyzickou výkonnost. Má vysoký obsah i prospěšné kyseliny listové. Za naši imunitu je zodpovědný vitamín C. Imunita však, kvůli nedostatku jeho přísunu v zimě, je často oslabená. Kapusta dodává tělu minerální látky, jako je draslík, hořčík, vápník, fosfor a síra. Zastoupení bílkovin je 3­5%, dále obsahuje 7% sacharidů a vlákninu, která prospívá vylučování, působí proti zácpě a čistí střeva. Díky obsahu draslíku také pomáhá odvodňovat a detoxikovat organismus a hodí se při hubnutí.

Náš tip:

Osvědčená je odrůda například Dolores F1, raná hybridní odrůda, která je vhodná pro jednorázovou sklizeň. Rostlina dosáhne výšky 100­ - 110 cm, růžičky jsou středně zelené, dobře uzavřené a vyrovnané, vegetační doba od výsadby je 120 - ­130 dnů, je odolná proti vyvracení a poléhání.

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se