×

Kategorie

Tabebuja - Lapacho - semena - 5 ks - Tabebuia impetiginosa

Tabebuja - Lapacho (latinsky: Tabebuia impetiginosa) je rostlina, ze které se dělá čaj Lapacho. Původ této rostliny je Mexiko, kde dosahuje výšky až několika metrů. U nás se rostlina pěstuje jako pokojová léčivá bylina. Kůra se právě používá k známému léčivému čaji Lapacho. Rostlina se hodí i k bonsajovému pěstování. Listy jsou protstojné párovité nebo složené z pár lístků. Plodem je tobolka.

 

Číst více
49 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1003056
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak vypěstovat rostlina Tabebuja ze semen

  • Rostliny je nutné nejdříve namočit do teplé vody a poté zasadit buď do tzv. Bobtňáků nebo do substrátu pro pokojové rostliny.

 

Blahodárné účinky rostliny Tabebuja

Mezi nejvýznamnější lékařské uplantnění rostliny patří odstranění bradavic či léčba aftů. Traduje se, už Inkové používali tuto rostlinu k léčení nemocí, proto je i dnes předmětem výzkumu jako možný lék proti infekčním nemocem či rakovině. Nazývali jí jako strom Bohů. léčivé části je kůra stromu.

Číst více
Detaily produktu
1003056
Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:
Podobné zboží
117 Kč s DPH
Miniskleník je vhodný pro předpěstování rostlin a sazenic. Díky svým menším rozměrům (54x15x12 cm) je skleník vhodný pro umístě na balkony, parapety, terasy i do bytů. Skleník se skládá z dna a průhledného víka.

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se