×

Kategorie

Mýdelník pravý - semena Mýdelníku - Sapindus saponaria - 3 ks

Mýdelník pravý - semena Mýdelníku - Sapindus saponaria

Mýdelník pravý neboli mýdlový strom pochází z Číny nebo Japonska. Jedná se o strom, který ve své domovině dorůstá až 10 metrů.

V našich klimatických podmínkách ho pěstujeme jako pokojovou rostlinu. V létě ho můžeme dát na balkón nebo terasu. Mýdelník se výborně tvarují do bonsají.

Číst více
51 Kč s DPH
Není skladem
Informujte mě, až bude k dispozici
Kód zboží:
1002747
Přidat k oblíbeným
Popis

Listy Mýdelníku mají zelenou barvu a silně voní. Jeho plody mají zpočátku oranžovou barvu, poté se mění na černou. Mýdelník má své jméno právě díky jeho plodů, které při styku s vodou pění. Mýdlové kameny, jak jsou označovány plody Mýdlovníku, jsou oblíbené při praní především pro kojence.

 

Návod na pěstování Mýdelníku:

Semínka Mýdelníku můžeme sázet celoročně. Doporučujeme je zasázet hned po obdržení. Semínka se musí nejprve namočit na dva dny do teplé vody. Poté se sází 2 až 3 cm hluboko. První klíčky očekáváme za 4 až 6 týdnů. Ke klíčení je vhodná teplota okolo 20 stupňů. Mýdlovník je odolný vůči mrazu, ale raději ho pěstujeme jako pokojovou rostlinu. Nejvhodnější teplota k přezimovaní je 12 až 18 stupňů.

Mýdelník vyžaduje hodně slunce, vydrží i polostinné stanoviště. Substrát volíme pro ten, který je určený pro pokojové rostliny. Do něj musíme přidat dobrou drenáž např. jako písek nebo perlit.

Číst více
Detaily produktu
1002747
Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:
Podobné zboží
117 Kč s DPH
Miniskleník je vhodný pro předpěstování rostlin a sazenic. Díky svým menším rozměrům (54x15x12 cm) je skleník vhodný pro umístě na balkony, parapety, terasy i do bytů. Skleník se skládá z dna a průhledného víka.

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se