×
PPL Parcelshop

Kategorie

Okrasný česnek - podzimní

Okrasný česnek je velmi oblíbená cibulovina původem z oblastí Asie a Středozemí. Pro okrasné účely se používá od 20. století, do té doby byl považován za rostlinu především do kuchyně.

Jedná se o velmi odolnou a nenáročnou cibulovinu, která se uchytí prakticky na jakémkoliv stanovišti. Výjimkou však jsou silně promáčené a špatně propustné půdy. Okrasný česnek je mrazuvzdorný. Skvěle vynikne na okrasném záhoně skalce ve skupinové výsadbě či jako solitéra. Některé kultivary je možné pěstovat v květináčích či jiných přenosných nádobách.

Pro rostlinu je typické neobvyklé kulovité květenství, které je složené ze stovek malinkatých kvítků v různých barvách. Různé kultivary mohou kvést v různém období od května až do srpna, takže při správné kombinaci vám bude zahrada zářit dlouhé měsíce.

Číst víceShow less
Novinka
108 Kč s DPH
Okrasný česnek Ostrava je vytrvalou okrasnou cibulovinou, původem z Asie. Vznikl křížením mezi Allium atropurpureum a Allium karataviense. Na pevném stonku vyrůstají v přízemní růžici listy a na vrcholu kvete typické...

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se