×

Kategorie

Zelené hnojení - Ředkev olejná - semena - 75 g

Ředkev olejná je známá pro svou schopnost rychle růst a v již raném stádiu dokáže vytvářet hustý listový pokryv, který poskytuje stín půdě.

Díky intenzivnímu vývoji listové hmoty a tvorbě hlubokých, masivních kořenů, které dokáží pronikat hluboko do země a zpevňovat půdu, je často ředkev označována jako vertikální drenáž. To se projevuje zlepšením struktury půdy a jejího zdraví.

Rostlina se může po sklizni nebo před plným dozráním zaorat do půdy, kde se rozloží a zlepší tak její úrodnost.

Číst víceShow less
103 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
5000527
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak použít zelené hnojení?

  • Výsev semen probíhá od července do září.
  • Ideální teplota ke klíčení je 10–22 °C.
  • Doba klíčení je 1–2 týdny.
  • Hodí se pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni.
  • Pravidelnou aplikací zajistíte udržení vysoké úrodnosti půdy.
  • V období intenzivních dešťů poskytuje efektivní ochranu proti erozi.
  • Kultivované rostliny určené pro zelené hnojení tvoří ochranný pokryv.
  • Ochranný pokryv stíní půdy a minimalizuje růst plevele.
Číst víceShow less
Detaily produktu
5000527

Parametry

Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Výsev / výsadba
Srpen
Září
Červenec
Výška
60 - 80 cm
Výrobce
Kiepenkerl
Související produkty
136 Kč s DPH

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.zesemen.cz/ochrana-nejen-rostlin/hmyz

Solabiol AFIK AE je přírodní insekticid určený k hubení mšic, roztočů a dalšího hmyzu na růžích, okrasných rostlinách a zelenině.

Přípravek je přírodního charakteru na bázi polysacharidů a je připraven k okamžitému použití. 

Na povrchu rostlin vytváří lepivý povlak, který zahubí škůdce, ale pro samotné rostliny je neškodný.

Solabiol AFIK AE je bez ochranné lhůty.

172 Kč s DPH

Past na slimáky je bezpečnou, účinnou a ekologicky nezávadnou pastí, která chrání rostliny na zahradách a záhonech proti slimákům a hlemýžďům.

Past má nenápadný design a je šetrná k životnímu prostředí. Navíc je bezpečná a nezávadná pro domácí zvířata nebo divokou zvěř.

V balení naleznete 2 ks pasti.

178 Kč s DPH

Sprej slouží k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb a to velmi inovativním způsobem. Celý obsah nádoby se uvolní jediným stiskem, následně aerosol vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Přípravek obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Plné účinnosti se dosáhne do 24 hodin od aplikace. Sprej je účinný minimálně 2 týdny.

Produkty od firmy BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou složeny pouze z účinných látek rostlinného původu.

338 Kč s DPH

Neudosan proti škůdcům je ochranný prostředek firmy Neudorff určený k ochraně okrasných rostlin, zeleniny, bobulovin, jahodníků či dřevin proti škůdcům jako jsou mšice, molice a svilušky.

Přípravek je možno používat i v uzavřených prostorech. 

132 Kč s DPH

Gladiator je postřikový herbicid sloužící k hubení odolných druhů plevele a likvidaci nežádoucí vegetace na zemědělské půdě.

Je skvělý ochranný přípravek, který napomáhá v boji proti jednoletým i vytrvalým druhům plevele a nežádoucí vegetace.

Přípravek je prodáván ve formě ve vodě rozpustného koncentrátu, z něhož se připraví postřik.

Balení přípravku vystačí na 2 l postřiku a k ošetření plochy až 100 m2.

117 Kč s DPH

Prostředek spolehlivě ničí mravence biologicky šetrným způsobem. Je vyroben z potravinářských surovin a je šetrný k přírodě. 

Přípravek je velmi rychlý s dlouhodobým účinkem. Hodí se k používání do domácností, na okrasné trávníky, do skleníků či fóliovníků.

Lze aplikovat formou postřiku či zálivky do hnízd. 

8 ostatní produkty ze stejné kategorie:
194 Kč s DPH

Krmná řepa Eckdorot je zajímavou odrůdou, která se vyznačuje přímým růstem, což ve výsledku usnadňuje sklizeň.

Velké a šťavnaté bulvy s jemnou strukturou mají typický cylindrický tvar a tmavou barvu. Jedná se o ideální živočišné krmivo.

Výsev se provádí ideálně v dubna a sklizeň by měla probíhat před nástupem prvních mrazů.

Hodí se také pro použití jako zelené hnojivo k obohacení půdy o organickou hmotu a živiny. Rostlina může být po sklizni nebo před plným dozráním zaorána do půdy, kde se následně rozloží a zlepší její úrodnost.

251 Kč s DPH

Perský jetel je účinnou plodinou pro zelené hnojení, které má přímý vliv na zlepšení struktury a biologické aktivity zahradní půdy. Díky tomu dochází k podpoře vyšší výnosnosti a lepší kvalitě pěstovaných plodin, včetně zeleniny a okrasných rostlin.

Robustní kořenový systém efektivně provzdušňuje půdu. Navíc se na kořenech vytvářejí uzlíky s bakteriemi, které jsou schopné fixovat dusík, čímž se obohacuje půda. Jedná se tak o skvělou předplodinu pro pěstovaní rostliny, které vyžadují zvýšenou potřebu dusíku.

Perský jetel má navíc medově vonící květy, které jsou významným zdrojem potravy pro včely.

77 Kč s DPH

Hořčice bílá je osivo, které se hodí k zelenému hnojení. Díky hořčici zvýšíme obsah humusu v půdě a zlepšíme fyzikální vlastnosti půdy.

Dále se zvýší mikrobiologické aktivity včetně fytosanitárního účinku a zajistí odplevení půdy. Tím pádem se zlepší úroda. Hodí k biologickému hnojení, protože osivo je nemořené.

Velikost balení: 400 g

Sleva 20%
26 Kč s DPH 32 Kč

Řepka ozimá je vhodná k zelenému hnojení půdy. Po výsevu semen a vytvoření dostatečného množství zelené hmoty, zaryjeme rostliny do půdy. Celý proces rozkladu probíhá díky bakteriím a jiných organismů, které zvyšují úrodnost půdy.

Tímto postupem získáte kvalitní a čistě přírodní hnojivo, které zvýší výnos pěstovaných rostlin. Navíc hnojivo chrání půdu před větrnou a vodní erozí, ztrátou živin a potlačuje růstu plevele.

Další výhodou je, že vzrostlé rostliny poskytují potravu pro medonosný hmyz.

Balení o hmotnosti 200 g postačí na cca 200 m2.

85 Kč s DPH

Pohanka je listnatou rostlinou, vhodnou k využití jako předplodinu nebo následnou plodinu pro různé druhy zeleninových kultur.

Na typických hranatých a postupně zdřevnatělých lodyhách vykvétají bílé až růžově květy. Po odkvětu se následně vytvářejí tmavá semena, která se po umletí stávají součástí zdravého jídelníčku.

Jedná se o velmi efektivní rostlinu pro zelené hnojení, jelikož rychle klíčí, hustě roste a poskytuje stínění půdě. Navíc přispívá k rychlé regeneraci půdy.

Rostlina je citlivá na chlad, a tak obvykle odumírá při prvních mírných mrazech.

101 Kč s DPH

Zelené hnojení Terapie půdy od značky Kiepenkerl je směsí jednoletých rostlin, určených k zelenému hnojení. Směs obsahuje semena měsíčku, kokardy a třapatky.

Jedná se o rostliny, které mají jemné a hojné kořenové vlásky. Ty sekretují specifické látky, které přitahují půdní škůdce, zároveň však obsahují inhibitory, omezující jejich rozmnožování a následný vývoj.

Rostliny patří k rychle rostoucím druhům, čímž získáte hustý pokryv půdy, působící jako živý koberec. Efektivně brání růstu obtížných plevelů a díky pestré škále květů působí esteticky přitažlivě.

Složení: aksamitník, měsíček lékařský, kokarda, třapatka

274 Kč s DPH

Vojtěška ve formě zeleného hnojení představuje velmi cennou trvalku, vhodnou na půdy s vysokou mírou zhutnění.

Její kůlové kořeny dokážou proniknout do větší hloubky. Díky tomu efektivně provzdušňuje půdu, což vede k udržení dobrého zdravotního stavu.

Významnými vlastnostmi vojtěšky je schopnost dlouhodobě vázat živiny a obohacovat půdu o dusík. To má pozitivní vliv na výnos a kvalitu následně pěstovaných plodin, včetně zeleniny a okrasných rostlin.

Jedná se navíc o krmnou rostlinu s vysokým obsahem bílkovin. Vojtěška je tak významným zdrojem výživy pro různá domácí a hospodářská zvířata.

228 Kč s DPH

Směs luskovin od Kiepenkerl obsahuje semena, která mají rychlou klíčivost, a tak v krátkém časovém období efektivně pokryjí půdu hustým porostem.

Jedná se o tzv. leguminózní rostliny, jako jsou hrách, peluška nebo bob, které jsou speciálně vybrány pro proces zeleného hnojení.

Klíčovým přínosem této směsi je tvorba symbiotických vztahů s půdními bakteriemi na kořenech rostlin. Díky tomu dochází k fixaci dusíku a jeho akumulaci v půdě.

Směs se skvěle hodí jako předplodina pro pěstování náročnějších druhů zeleniny, které pro svůj růst vyžadují vysoký obsah dusíku v půdě.

Balení o hmotnosti 1 kg vystačí na pokrytí plochy 50 m2.

Složení: 45% hrách setý rolní, 29% vikev setá, 16% bob obecný, 10% lupina úzkolistá

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se