×

Kategorie

Zelené hnojení Tempo Grun - semena - 500 g

Zelené hnojení Tempo-Green je vysoce hodnotná směs semen, která byla speciálně navržena pro zelené hnojení.

Směs obsahuje semena, která mají schopnost rychlého klíčení a efektivně a rychle pokrýt půdu v zahradě hustým zeleném kobercem.

Hodí se zejména do zahrad, které bývají intenzivně využívány, a také pro přípravu půdy před výsadbou nových rostlin.

Výhodou také je zlepšení struktury půdy, podpora její biologické aktivity a zvýšení obsahu organické hmoty, což má pozitivní vliv na celkovou plodnost a zdraví půdy.

Balení o hmotnosti 500 g postačí na cca 100 m2.

Číst víceShow less
235 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
5000513
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak použít zelené hnojení?

  • Výsev semen probíhá od března do září.
  • Ideální teplota ke klíčení je 10–20 °C.
  • Doba klíčení je 1–2 týdny.
  • Hodí se pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni.
  • Efektivně obnovují půdní výživu, proto jsou rostliny skvělou přípravou půdy pro budoucí trávníky a dřeviny.
  • I bez přidávání minerálních či organických hnojiv se dočkáte bujného růstu hmoty až do příchodu prvních mrazíků.
Číst víceShow less
Detaily produktu
5000513

Parametry

Velikost balení
500 g
Výrobce
Kiepenkerl
Související produkty
136 Kč s DPH

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.zesemen.cz/552-hmyz

Solabiol AFIK AE je přírodní insekticid určený k hubení mšic, roztočů a dalšího hmyzu na růžích, okrasných rostlinách a zelenině.

Přípravek je přírodního charakteru na bázi polysacharidů a je připraven k okamžitému použití. 

Na povrchu rostlin vytváří lepivý povlak, který zahubí škůdce, ale pro samotné rostliny je neškodný.

Solabiol AFIK AE je bez ochranné lhůty.

172 Kč s DPH

Past na slimáky je bezpečnou, účinnou a ekologicky nezávadnou pastí, která chrání rostliny na zahradách a záhonech proti slimákům a hlemýžďům.

Past má nenápadný design a je šetrná k životnímu prostředí. Navíc je bezpečná a nezávadná pro domácí zvířata nebo divokou zvěř.

V balení naleznete 2 ks pasti.

178 Kč s DPH

Sprej slouží k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb a to velmi inovativním způsobem. Celý obsah nádoby se uvolní jediným stiskem, následně aerosol vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Přípravek obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Plné účinnosti se dosáhne do 24 hodin od aplikace. Sprej je účinný minimálně 2 týdny.

Produkty od firmy BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou složeny pouze z účinných látek rostlinného původu.

338 Kč s DPH

Neudosan proti škůdcům je ochranný prostředek firmy Neudorff určený k ochraně okrasných rostlin, zeleniny, bobulovin, jahodníků či dřevin proti škůdcům jako jsou mšice, molice a svilušky.

Přípravek je možno používat i v uzavřených prostorech. 

132 Kč s DPH

Gladiator je postřikový herbicid sloužící k hubení odolných druhů plevele a likvidaci nežádoucí vegetace na zemědělské půdě.

Je skvělý ochranný přípravek, který napomáhá v boji proti jednoletým i vytrvalým druhům plevele a nežádoucí vegetace.

Přípravek je prodáván ve formě ve vodě rozpustného koncentrátu, z něhož se připraví postřik.

Balení přípravku vystačí na 2 l postřiku a k ošetření plochy až 100 m2.

117 Kč s DPH

Prostředek spolehlivě ničí mravence biologicky šetrným způsobem. Je vyroben z potravinářských surovin a je šetrný k přírodě. 

Přípravek je velmi rychlý s dlouhodobým účinkem. Hodí se k používání do domácností, na okrasné trávníky, do skleníků či fóliovníků.

Lze aplikovat formou postřiku či zálivky do hnízd. 

8 ostatní produkty ze stejné kategorie:
32 Kč s DPH

Řepka ozimá je vhodná k zelenému hnojení půdy. Po výsevu semen a vytvoření dostatečného množství zelené hmoty, zaryjeme rostliny do půdy. Celý proces rozkladu probíhá díky bakteriím a jiných organismů, které zvyšují úrodnost půdy.

Tímto postupem získáte kvalitní a čistě přírodní hnojivo, které zvýší výnos pěstovaných rostlin. Navíc hnojivo chrání půdu před větrnou a vodní erozí, ztrátou živin a potlačuje růstu plevele.

Další výhodou je, že vzrostlé rostliny poskytují potravu pro medonosný hmyz.

Balení o hmotnosti 200 g postačí na cca 200 m2.

251 Kč s DPH

Zelené hnojení Terralife je vysoce efektivní směsí pro správnou podporu pěstování brambor. Tato směs byla navržena tak, aby optimalizovala pokrytí půdy a její vitalitu.

Jedná se o rychle rostoucí směs, která brání půdu před nadměrným vysycháním. Dále podporuje pronikání kořenového systému a pomáhá zvyšovat organickou rozmanitost v půdě.

Hnojivo obsahuje specifické rostliny, jako je lupina hořká, díky kterým představuje jedinečnou ochranu proti virům, které mohou brambory napadat. Příkladem je virus chřestýše tabákového, který je způsobuje skvrnitost železa na bramborách, což může zapříčinit významné ztráty v úrodě. Lupina hořká je také známá repelentními vlastnostmi, které omezují napadení těmito viry.

Další důležitou rostlinou ve směsi je letní vikev. Ten má pozitivní vliv na půdní mikroflóru, zejména na bakterie, které jsou nezbytné pro zdravý růst rostlin. Navíc stimuluje přirozené procesy v půdě a tím přispívá k ochraně rostlin před patogenními bakteriemi.

S příchodem zimy směs přirozeně odumírá a velmi snadno podlehne mrazům. To umožňuje její jednoduchá zapracování do půdy na jaře. Díky tomu zajistíte, že půda zůstane bohatá na živiny a připravená pro další pěstování brambor.

77 Kč s DPH

Hořčice bílá je osivo, které se hodí k zelenému hnojení. Díky hořčici zvýšíme obsah humusu v půdě a zlepšíme fyzikální vlastnosti půdy.

Dále se zvýší mikrobiologické aktivity včetně fytosanitárního účinku a zajistí odplevení půdy. Tím pádem se zlepší úroda. Hodí k biologickému hnojení, protože osivo je nemořené.

Velikost balení: 400 g

190 Kč s DPH

Zelené hnojení pomocí žluté hořčice představuje velmi efektivní a oblíbené hnojení.

Výhodou žluté hořčice je rychlý růst listů, což vede k vytvoření hustého stínu. Díky tomu je půda chráněna před nadměrným vysycháním

Kůlové kořeny zasahují hluboko do půdy a díky tomu ji velmi dobře provzdušní a rozruší půdní strukturu. Naopak jemné boční kořeny podporují optimální aeraci půdy.

V neposlední řadě má obsah hořčičných olejů pozitivní vliv na mikrobiální a houbovou aktivitu v půdě.

Rostliny nejsou mrazuvzdorné, při nízkých teplotách může docházet k vymrzání.

274 Kč s DPH

Zelené hnojení Terralife je vyváženou směsí rostlin pro rychle pokrytí půdy a efektivní fixaci dusíku. Terralife velmi dobře váže dusík, což vede k vytvoření ideálních podmínek pro následné plodiny.

Klíčové pro tuto optimalizovanou směs je silný humusotvorný účinek, který slouží k obnově a vitalizaci vyčerpaných zahradních půd.

Směs dále podporuje hluboké zakořenění, které přispívá k prokypření a zlepšení struktury utužených půdy. V neposlední řadě zajišťuje dobrý vzduchový a vodní režim a podporuje celkové zdraví půdy.

Tato směs byla navržena tak, aby po prvních mrazech spolehlivě odumřela. Díky tomu bude půdy skvěle připravena na následný výsev nebo výsadbu.

80 Kč s DPH

Len modrý jako zelené hnojení je velmi významným přínosem pro strukturu půdy. Jedná se o historicky ceněnou kulturní plodinu, která je známá svými květy a semeny, které jsou zdrojem kvalitního oleje. Dále byla využívána vlákna, která se používala pro výrobu textilních materiálů.

Díky rozsáhlému kořenovému systému dokáže len efektivně zlepšit provzdušnění a propustnost půdy.

Naopak nadzemní části rostlin poskytují stín, ochraňují půdu před vysycháním a po jejích zaorání se přeměňují na bohatý humus. Ten je zásadním prvkem pro život půdních mikroorganismů, podporuje plodnost půdy a má schopnost udržovat vodu a živiny díky formování humusových komplexů.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se