×

Kategorie

Zelené hnojení Serradella - semena - 400 g

Zelené hnojení Serradella je velmi atraktivní rostlina, která podporuje zdraví a plodnost půdy. Díky tomu získáte vyšší výnos a lepší kvalitu plodin včetně zeleniny a květin.

Je vhodná také jako předplodina pro rostliny, které vyžadují vysokou potřebu dusíku.

Serradella má bohatý kořenový systém, který dokáže velmi efektivně provzdušňovat půdu. Na kořenech se navíc vytvářejí uzlíky s bakteriemi, které vážou atmosférický dusík a díky tomu obohacují půdu.

Jedná se o velmi cenný zdroj bílkovin, který je významný pro krmné účely různých druhů domácích a hospodářských zvířat. 

Navíc se rostliny pyšní krásným květenstvím v odstínech bílé a růžové. Oživíte tím nejen svou zahradu, ale podpoříte i zdraví a výživu hospodářských zvířat.

Číst víceShow less
235 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
5000515
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak použít zelené hnojení?

  • Výsev semen probíhá od března do září.
  • Ideální teplota ke klíčení je 8–20 °C.
  • Doba klíčení je 1–2 týdny.
  • Hodí se pro výsadbu jako první plodiny nebo jako mezikultury po sklizni.
  • Efektivně obnovují půdní výživu, proto jsou rostliny skvělou přípravou půdy pro budoucí trávníky a dřeviny.
  • I bez přidávání minerálních či organických hnojiv se dočkáte bujného růstu hmoty až do příchodu prvních mrazíků.
Číst víceShow less
Detaily produktu
5000515

Parametry

Výrobce
Kiepenkerl
Související produkty
136 Kč s DPH

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.zesemen.cz/552-hmyz

Solabiol AFIK AE je přírodní insekticid určený k hubení mšic, roztočů a dalšího hmyzu na růžích, okrasných rostlinách a zelenině.

Přípravek je přírodního charakteru na bázi polysacharidů a je připraven k okamžitému použití. 

Na povrchu rostlin vytváří lepivý povlak, který zahubí škůdce, ale pro samotné rostliny je neškodný.

Solabiol AFIK AE je bez ochranné lhůty.

172 Kč s DPH

Past na slimáky je bezpečnou, účinnou a ekologicky nezávadnou pastí, která chrání rostliny na zahradách a záhonech proti slimákům a hlemýžďům.

Past má nenápadný design a je šetrná k životnímu prostředí. Navíc je bezpečná a nezávadná pro domácí zvířata nebo divokou zvěř.

V balení naleznete 2 ks pasti.

178 Kč s DPH

Sprej slouží k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb a to velmi inovativním způsobem. Celý obsah nádoby se uvolní jediným stiskem, následně aerosol vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Přípravek obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Plné účinnosti se dosáhne do 24 hodin od aplikace. Sprej je účinný minimálně 2 týdny.

Produkty od firmy BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou složeny pouze z účinných látek rostlinného původu.

338 Kč s DPH

Neudosan proti škůdcům je ochranný prostředek firmy Neudorff určený k ochraně okrasných rostlin, zeleniny, bobulovin, jahodníků či dřevin proti škůdcům jako jsou mšice, molice a svilušky.

Přípravek je možno používat i v uzavřených prostorech. 

132 Kč s DPH

Gladiator je postřikový herbicid sloužící k hubení odolných druhů plevele a likvidaci nežádoucí vegetace na zemědělské půdě.

Je skvělý ochranný přípravek, který napomáhá v boji proti jednoletým i vytrvalým druhům plevele a nežádoucí vegetace.

Přípravek je prodáván ve formě ve vodě rozpustného koncentrátu, z něhož se připraví postřik.

Balení přípravku vystačí na 2 l postřiku a k ošetření plochy až 100 m2.

117 Kč s DPH

Prostředek spolehlivě ničí mravence biologicky šetrným způsobem. Je vyroben z potravinářských surovin a je šetrný k přírodě. 

Přípravek je velmi rychlý s dlouhodobým účinkem. Hodí se k používání do domácností, na okrasné trávníky, do skleníků či fóliovníků.

Lze aplikovat formou postřiku či zálivky do hnízd. 

8 ostatní produkty ze stejné kategorie:
101 Kč s DPH

Zelené hnojení Terapie půdy od značky Kiepenkerl je směsí jednoletých rostlin, určených k zelenému hnojení. Směs obsahuje semena měsíčku, kokardy a třapatky.

Jedná se o rostliny, které mají jemné a hojné kořenové vlásky. Ty sekretují specifické látky, které přitahují půdní škůdce, zároveň však obsahují inhibitory, omezující jejich rozmnožování a následný vývoj.

Rostliny patří k rychle rostoucím druhům, čímž získáte hustý pokryv půdy, působící jako živý koberec. Efektivně brání růstu obtížných plevelů a díky pestré škále květů působí esteticky přitažlivě.

320 Kč s DPH

Svazenka je díky své kompatibilitě s libovolnými plodinami vhodnou pro vysetí před jakoukoliv další zahradnickou kulturou bez obav z negativních interakcí.

Podporuje zdraví a zlepšení struktury zahradní půdy, což pozitivně ovlivňuje výnosy i kvalitu pěstovaných plodin, včetně zeleniny a květin.

Bohaté, jemně modré květy se objevují od června do září. Jedná se o významný zdroj potravy pro medonosný hmyz.

286 Kč s DPH

Červený jetel jako zelené hnojení je skvělým pomocníkem pro zlepšení struktury a plodnosti zahradní půdy.

Pěstování jetele má přímý dopad na zvýšení výnosů a kvality následně pěstovaných plodin, včetně zeleniny a okrasných rostlin.

Silné kůlové kořeny efektivně provzdušňují půdu a umožňují vzniku půdních bakterií, tzv. rhizobií, které fixují dusík. Díky tomu dochází k přirozenému obohacování půdy o živiny, které má přímý vliv na růst a vývoj rostlin.

228 Kč s DPH

Směs luskovin od Kiepenkerl obsahuje semena, která mají rychlou klíčivost, a tak v krátkém časovém období efektivně pokryjí půdu hustým porostem.

Jedná se o tzv. leguminózní rostliny, jako jsou hrách, peluška nebo bob, které jsou speciálně vybrány pro proces zeleného hnojení.

Klíčovým přínosem této směsi je tvorba symbiotických vztahů s půdními bakteriemi na kořenech rostlin. Díky tomu dochází k fixaci dusíku a jeho akumulaci v půdě.

Směs se skvěle hodí jako předplodina pro pěstování náročnějších druhů zeleniny, které pro svůj růst vyžadují vysoký obsah dusíku v půdě.

Balení o hmotnosti 1 kg vystačí na pokrytí plochy 50 m2.

235 Kč s DPH

Zelené hnojení Tempo-Green je vysoce hodnotná směs semen, která byla speciálně navržena pro zelené hnojení.

Směs obsahuje semena, která mají schopnost rychlého klíčení a efektivně a rychle pokrýt půdu v zahradě hustým zeleném kobercem.

Hodí se zejména do zahrad, které bývají intenzivně využívány, a také pro přípravu půdy před výsadbou nových rostlin.

Výhodou také je zlepšení struktury půdy, podpora její biologické aktivity a zvýšení obsahu organické hmoty, což má pozitivní vliv na celkovou plodnost a zdraví půdy.

Balení o hmotnosti 500 g postačí na cca 100 m2.

103 Kč s DPH

Ředkev olejná je známá pro svou schopnost rychle růst a v již raném stádiu dokáže vytvářet hustý listový pokryv, který poskytuje stín půdě.

Díky intenzivnímu vývoji listové hmoty a tvorbě hlubokých, masivních kořenů, které dokáží pronikat hluboko do země a zpevňovat půdu, je často ředkev označována jako vertikální drenáž. To se projevuje zlepšením struktury půdy a jejího zdraví.

Rostlina se může po sklizni nebo před plným dozráním zaorat do půdy, kde se rozloží a zlepší tak její úrodnost.

251 Kč s DPH

Zelené hnojení Terralife je vysoce efektivní směsí pro správnou podporu pěstování brambor. Tato směs byla navržena tak, aby optimalizovala pokrytí půdy a její vitalitu.

Jedná se o rychle rostoucí směs, která brání půdu před nadměrným vysycháním. Dále podporuje pronikání kořenového systému a pomáhá zvyšovat organickou rozmanitost v půdě.

Hnojivo obsahuje specifické rostliny, jako je lupina hořká, díky kterým představuje jedinečnou ochranu proti virům, které mohou brambory napadat. Příkladem je virus chřestýše tabákového, který je způsobuje skvrnitost železa na bramborách, což může zapříčinit významné ztráty v úrodě. Lupina hořká je také známá repelentními vlastnostmi, které omezují napadení těmito viry.

Další důležitou rostlinou ve směsi je letní vikev. Ten má pozitivní vliv na půdní mikroflóru, zejména na bakterie, které jsou nezbytné pro zdravý růst rostlin. Navíc stimuluje přirozené procesy v půdě a tím přispívá k ochraně rostlin před patogenními bakteriemi.

S příchodem zimy směs přirozeně odumírá a velmi snadno podlehne mrazům. To umožňuje její jednoduchá zapracování do půdy na jaře. Díky tomu zajistíte, že půda zůstane bohatá na živiny a připravená pro další pěstování brambor.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se