×

Kategorie

Peluška jarní - Forestina - semena - 500 g

Peluška je vynikající předplodina, obohacující půdu o dusík, zlepšuje půdní strukturu a působí fytosanitárně.

Zabraňuje růstu plevelů. K obohacení půdy lze využít i vzniklou biomasu. 

Velikost balení: 500 g

Číst víceShow less
52 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
7000125
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak použít zelené hnojení?

  • Pelušce se daří na téměř všech půdách, kromě suchých písčitých a vlhkých kyselých půdách.
  • Vyžaduje jarní nebo letní výsev (březen až září).
  • Vysévá se do hloubky 5–7 cm.
Číst víceShow less
Detaily produktu
7000125

Parametry

Velikost balení
500 g
Související produkty
172 Kč s DPH

Past na slimáky je bezpečnou, účinnou a ekologicky nezávadnou pastí, která chrání rostliny na zahradách a záhonech proti slimákům a hlemýžďům.

Past má nenápadný design a je šetrná k životnímu prostředí. Navíc je bezpečná a nezávadná pro domácí zvířata nebo divokou zvěř.

V balení naleznete 2 ks pasti.

178 Kč s DPH

Sprej slouží k odpuzování krtků a hrabošů z podzemních chodeb a to velmi inovativním způsobem. Celý obsah nádoby se uvolní jediným stiskem, následně aerosol vyplní kompletní systém tunelů a zachytí se na jejich stěnách.

Přípravek obsahuje aktivní složky rostlinného původu, které ekologickou cestou odpuzují podzemní škůdce.

Plné účinnosti se dosáhne do 24 hodin od aplikace. Sprej je účinný minimálně 2 týdny.

Produkty od firmy BROS z řady Zelená síla na likvidaci hmyzu jsou složeny pouze z účinných látek rostlinného původu.

502 Kč s DPH

Křemenitý prášek ve spreji je praktický pomocník v boji s obtížným hmyzem

Využijete ho ve vnitřních prostorách – doma, v práci, v autě atd. 

Účinnou látkou je oxid křemičitý, který působí proti škůdcům, ale je maximálně bezpečný pro lidi a pro zvířata. 

Působí proti štěnicím, blechám, mravencům, roztočům či dalšímu lezoucímu hmyzu. 

Velikost balení: 500 ml

138 Kč s DPH

Jedná se o ochranný přípravek používaný v boji proti všem druhům slimáků a plzáků ve formě granulí. Přípravek je vhodný k ochraně zeleniny a okrasných rostlin. Slimáci je aktivně vyhledávají a konzumují.

Obsahují látky Lore a Bitrex, které odpuzují psy.

Balení o hmotnosti 250 g vystačí přibližně na 350 m2 plochy. 

338 Kč s DPH

Neudosan proti škůdcům je ochranný prostředek firmy Neudorff určený k ochraně okrasných rostlin, zeleniny, bobulovin, jahodníků či dřevin proti škůdcům jako jsou mšice, molice a svilušky.

Přípravek je možno používat i v uzavřených prostorech. 

132 Kč s DPH

Gladiator je postřikový herbicid sloužící k hubení odolných druhů plevele a likvidaci nežádoucí vegetace na zemědělské půdě.

Je skvělý ochranný přípravek, který napomáhá v boji proti jednoletým i vytrvalým druhům plevele a nežádoucí vegetace.

Přípravek je prodáván ve formě ve vodě rozpustného koncentrátu, z něhož se připraví postřik.

Balení přípravku vystačí na 2 l postřiku a k ošetření plochy až 100 m2.

31 Kč s DPH

Hořčice černá, nebo také brukev černá, je listová zelenina původem z Jižní Evropy. V našem klimatickém podnebí rostlina často zplaňuje.

Dorůstá do výšky okolo 100 cm a kvete od června do července žlutými květy.

Hořčice se pěstuje již od dob antiky zejména pro své léčivé vlastnosti. V semenech jsou speciální silice, které povzbuzují prokrvení, čistí pokožku a posilují trávicí systém.

Mladé lístky se přidávají do čerstvých salátů.

8 ostatní produkty ze stejné kategorie:
101 Kč s DPH

Zelené hnojení Terapie půdy od značky Kiepenkerl je směsí jednoletých rostlin, určených k zelenému hnojení. Směs obsahuje semena měsíčku, kokardy a třapatky.

Jedná se o rostliny, které mají jemné a hojné kořenové vlásky. Ty sekretují specifické látky, které přitahují půdní škůdce, zároveň však obsahují inhibitory, omezující jejich rozmnožování a následný vývoj.

Rostliny patří k rychle rostoucím druhům, čímž získáte hustý pokryv půdy, působící jako živý koberec. Efektivně brání růstu obtížných plevelů a díky pestré škále květů působí esteticky přitažlivě.

Složení: aksamitník, měsíček lékařský, kokarda, třapatka

286 Kč s DPH

Červený jetel jako zelené hnojení je skvělým pomocníkem pro zlepšení struktury a plodnosti zahradní půdy.

Pěstování jetele má přímý dopad na zvýšení výnosů a kvality následně pěstovaných plodin, včetně zeleniny a okrasných rostlin.

Silné kůlové kořeny efektivně provzdušňují půdu a umožňují vzniku půdních bakterií, tzv. rhizobií, které fixují dusík. Díky tomu dochází k přirozenému obohacování půdy o živiny, které má přímý vliv na růst a vývoj rostlin.

103 Kč s DPH

Jetel bílý patří mezi ideální rostlinu pro zelené hnojení. Jedná se o mrazuvzdornou rostlina, která díky svým silným a bohatě větveným kořenům vylepšuje strukturu a provzdušňuje půdu.

Rostlina je nízko rostoucí a je vhodná jako podsev mezi zeleninu nebo pod ovocné stromy a keře bobulovin. Na takovém místě velmi snadno udržuje kobercový porost, který přitahuje medonosný hmyz.

Hustě olistěné nadzemní výhony velmi rychle vytvářejí stinný prostor, což potlačuje růst plevelů.

274 Kč s DPH

Vojtěška ve formě zeleného hnojení představuje velmi cennou trvalku, vhodnou na půdy s vysokou mírou zhutnění.

Její kůlové kořeny dokážou proniknout do větší hloubky. Díky tomu efektivně provzdušňuje půdu, což vede k udržení dobrého zdravotního stavu.

Významnými vlastnostmi vojtěšky je schopnost dlouhodobě vázat živiny a obohacovat půdu o dusík. To má pozitivní vliv na výnos a kvalitu následně pěstovaných plodin, včetně zeleniny a okrasných rostlin.

Jedná se navíc o krmnou rostlinu s vysokým obsahem bílkovin. Vojtěška je tak významným zdrojem výživy pro různá domácí a hospodářská zvířata.

251 Kč s DPH

Perský jetel je účinnou plodinou pro zelené hnojení, které má přímý vliv na zlepšení struktury a biologické aktivity zahradní půdy. Díky tomu dochází k podpoře vyšší výnosnosti a lepší kvalitě pěstovaných plodin, včetně zeleniny a okrasných rostlin.

Robustní kořenový systém efektivně provzdušňuje půdu. Navíc se na kořenech vytvářejí uzlíky s bakteriemi, které jsou schopné fixovat dusík, čímž se obohacuje půda. Jedná se tak o skvělou předplodinu pro pěstovaní rostliny, které vyžadují zvýšenou potřebu dusíku.

Perský jetel má navíc medově vonící květy, které jsou významným zdrojem potravy pro včely.

Sleva 20%
26 Kč s DPH 32 Kč

Řepka ozimá je vhodná k zelenému hnojení půdy. Po výsevu semen a vytvoření dostatečného množství zelené hmoty, zaryjeme rostliny do půdy. Celý proces rozkladu probíhá díky bakteriím a jiných organismů, které zvyšují úrodnost půdy.

Tímto postupem získáte kvalitní a čistě přírodní hnojivo, které zvýší výnos pěstovaných rostlin. Navíc hnojivo chrání půdu před větrnou a vodní erozí, ztrátou živin a potlačuje růstu plevele.

Další výhodou je, že vzrostlé rostliny poskytují potravu pro medonosný hmyz.

Balení o hmotnosti 200 g postačí na cca 200 m2.

85 Kč s DPH

Pohanka je listnatou rostlinou, vhodnou k využití jako předplodinu nebo následnou plodinu pro různé druhy zeleninových kultur.

Na typických hranatých a postupně zdřevnatělých lodyhách vykvétají bílé až růžově květy. Po odkvětu se následně vytvářejí tmavá semena, která se po umletí stávají součástí zdravého jídelníčku.

Jedná se o velmi efektivní rostlinu pro zelené hnojení, jelikož rychle klíčí, hustě roste a poskytuje stínění půdě. Navíc přispívá k rychlé regeneraci půdy.

Rostlina je citlivá na chlad, a tak obvykle odumírá při prvních mírných mrazech.

235 Kč s DPH

Zelené hnojení Serradella je velmi atraktivní rostlina, která podporuje zdraví a plodnost půdy. Díky tomu získáte vyšší výnos a lepší kvalitu plodin včetně zeleniny a květin.

Serradella má bohatý kořenový systém, který dokáže velmi efektivně provzdušňovat půdu. Na kořenech se navíc vytvářejí uzlíky s bakteriemi, které vážou atmosférický dusík a díky tomu obohacují půdu. Je proto vhodná jako předplodina pro rostliny, které vyžadují vysokou potřebu dusíku.

Jedná se o velmi cenný zdroj bílkovin, který je významný pro krmné účely různých druhů domácích a hospodářských zvířat. 

Navíc se rostliny pyšní krásným květenstvím v odstínech bílé a růžové. Oživíte tím nejen svou zahradu, ale podpoříte i zdraví a výživu hospodářských zvířat.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se