×

Kategorie

Jarní cibuloviny

Jarní cibuloviny lákají hlavně svou pestrou škálou rozmanitých barev a tvarů květů či listů. V naší nabídce najdete například begonie, gladioly, jiřinky, frézie nebo lilie. Máme také méně známé tygřice, montbrécie a v současné době velmi populární a poměrně nenáročné hosty. Nabízíme také velkoobchodní ceny cibulovin.

Číst více
 • Begonie

  Begonie

  Begonie patří do čeledi Begonovité. Pochází z tropických a subtropických oblastí Ameriky v deštných pralesech. Je to velmi rozsáhlý druh a má až kolem 1000 odrůd. Begonie potřebuje dostatek rozptýleného světla, nesnáší však přímé slunce. Teploty by se měli pohybovat v létě okolo 25°C a v zimě by neměli klesnout pod 19°C. Zálivka musí být pravidelná. Zaléváme odstátou vlažnou vodou, musíme zalévat spodem – ne na list. 

 • Frézie

  Frézie

  Frézie patří mezi oblíbené silně vonící květiny vhodné k řezu. Pěstují se ve sklenících, ale je možné je vysadit i na záhony. Nejsou mrazuvzdorné, a proto se musí na podzim vyrýt. Aby příští rok kvetly, skladují se tři měsíce při teplotě okolo 25 stupňů a pak se teplota sníží.

 • Pryskyřník

  Pryskyřník

  Plnokvěté pryskyřníky pocházejí z Malé Asie. Často se pěstují k řezu, ale jsou vhodnou trvalkou do záhonu. Parádu udělají také ve skupině trvalek či letniček. Hodí se rovněž do skupinových výsadeb či do truhlíků. Jsou to jedny z okrasných květin, které kvetou již brzy z jara, skvěle doplní například petrklíče. 

 • Gladiol

  Gladiol

  Pěstování gladiol není příliš složité, když dodržíme několik základních zásad. Gladioly jsou řezovou květinou, proto jim můžeme vyhradit trvale osluněný záhon v produkční části zahrady, kde zasadíme získané hlízy. Zem je nejlepší propustná, dobře zpracovaná slabě kyselé nebo neutrální reakce, která vyhovuje většině běžně pěstovaným rostlinám v zahradě. Jsou to nádherné okrasné květiny vhodné k řezu.

 • Lilie

  Lilie

  Je známo asi 100-120 druhů, které jsou rozšířeny v Evropě, Asii a v Severní Americe, hlavně v mírném až subtropickém pásu, ale i v horách asijských tropů. Při výběru lilií se řiďte nejen výškou rostliny a barvou, které dáváte přednost, ale zkombinujte i lilie dříve kvetoucí s pozdními druhy – balkon nebo venkovní záhon vám pak pokvete od června až do počátku září.

 • Sasanka

  Sasanka

  Sasanka pro svůj růst potřebuje humózní, kyselou, vlhkou a dobře propustnou půdu, která je bohatá na živiny. Sasanka má vysoké nároky na zálivku. Pozor však na přemokření. Velkou výhodou sasanek je, že některé druhy kvetou i na podzim.

 • Kosatec

  Kosatec

  Latinský název kosatce - iris - pochází od řecké bohyně duhy. Dostal jej pro své pestrobarevné květy. Další zajímavostí je,že se stal symbolem vlády Římské říše za vlády Karla Velikého. V našich zahradách jsou kosatce velmi oblíbené rostliny, zejména pro svou barevnost a nenáročnost. Skvěle se hodí do záhonů i skalek.

 • Pivoňka

  Pivoňka

  Pivoňky se vyznačují bohatým květenstvím s širokou škálou barev. Jsou nenáročné na pěstování a kvetou řadu let. Pivoňkám vyhovuje slunné místo a výživná dobře propustná půda, bohatá na živiny. Dobře se jim daří v půdě, které je lehce kyselá (pH  5 – 6). Kromě zahradního stanoviště snáší pivoňky dobře i pěstování na balkoně nebo terase.

 • Jiřina

  Jiřina

  Jednoletá jiřinka je velice oblíbená a nenáročná letnička. Pochází z hor Jižní Ameriky. Má keříčkovitý vzrůst a za dobrých podmínek může být vysoká až 50 cm. Květy mohou být bílé, žluté, červené a fialové, jednoduché, zřídkakdy plné, všechny mají žlutý střed. Kvete od konce června až do prvních mrazů.

 • Amarylka - Hvězdník

  Amarylka - Hvězdník

  Hvězdníky jsou oblíbeným doplňkem okrasných zahrad. Cibuli vysazujeme do květináče, který volíme jen o něco větší, než je průměr cibule. Velmi důležitým bodem pro úspěšné pěstování je hloubka výsadby. Cibule musí být z jedné třetiny nad povrchem. 

 • Konvalinka

  Konvalinka

  Konvalinka je vytrvalá jedovatá rostlina. Jde o rostlinu rostoucí v České republice od nížin do hor ve světlých lesích a křovinách a na horských loukách. Upřednostňuje kyselé a kypré půdy, ale často roste i na půdách vápnitých. K otravě může dojít žvýkáním stonku či listů, nebo pojídáním červených plodů. Otrávit se lze i vodou z vázy, ve které byly konvalinky. Příznaky otravy jsou nevolnost a zažívací potíže.

 • Tygřice

  Tygřice

  Okrasná zahradní rostlina s exotickými květy se hodí do skupinových výsadeb, pěkně vypadá i v kombinaci s nízkými polštářovitými trvalkami. Pěstovat se dá také v nádobách.

 • Montbrécie

  Montbrécie

  Montbrécie je kouzelná jemná květina, která se velmi dobře kombinuje s trvalkami i letničkami. Patří do čeledi kosatcovitých. V našich zahradách se pěstují její četní kříženci. Nepatří mezi zcela mrazuvzdorné rostliny, a proto se vysazuje do zahrad až na jaře.

 • Dosna

  Dosna

  Jsou to vytrvalé celkem robustní byliny. Je známo 10–20 druhů, které jsou přirozeně rozšířeny v tropických a subtropických oblastech. Vědecký název Canna pochází z keltštiny a slovo znamená třtinu nebo rákos.

 • Šťavel

  Šťavel

  Šťavele neboli oxalisy jsou krásné a zcela nenáročné hlíznaté květiny. Jsou výborné jak do skalek, tak i do záhonů, květináčů a truhlíků. Oxalis není příliš otužilý a je lépe ho na podzim po prvním mrazíku vyjmout a uskladnit v místnosti chráněné před mrazem. 

 • Tuberóza

  Tuberóza

 • Duhovice

  Duhovice

  Duhovice je dekorativní rostlina pro záhony, zahrady s trvalkami i květináče. Má ráda plné slunce a dobře propustnou a výživnou půdu. Je mrazuvzdorná, ale na zimu je ideální ji zakrýt chvojím nebo listím. Kvete v období červen až srpen. Je to vhodná rostlina k řezu.

 • Funkie

  Funkie

  Funkie, též nazývána jako bohyška, je zcela mrazuvzdorná rostlina. Dobře se jí daří v polostínu až stínu . Půda by měla být vlhká, neutrální, dobře propustná s humusem. Kvete v období červen až srpen. Pozor si dávejte na zalévání, nemělo by se rostlinu zalévat večer, jelikož by více přitahovala slimáky.

 • Gloxínie

  Gloxínie

  Gloxínie je oblíbená pokojová rostlina, která je nenáročná na pěstování. Důležité je ale dbát na její nároky. Má ráda světlá stanoviště bez přímého slunce. Substrát by měl být kvalitní, propustný a s přídavkem rašeliny. Rostlina kvete v období březen až srpen. Po odkvětu je ideální omezit zálivku a přestat hnojit.

 • Kala

  Kala

  Kala je vytrvalá cibulovina, která se zasazená ve volné půdě na zahradě, ale také v květináčích. Hlízy se vysazují po větších skupinkách do propustné půdy. Má ráda světlé stanoviště, ne však přímé slunce. Vyžaduje vlhké prostředí, takže půda na záhonu nebo v květináči by měla být stále vlhká. Po odkvětu by se mělo omezit zavlažování. Rostlina je vhodná k řezu.

 • Kaládium

  Kaládium

  Kaládium je dekorativní rostlina, která zaujme svými zbarvenými listy. Pozor na její umístění. Má ráda polostinné stanoviště, ale nedostatek světla způsobuje, že listy nejsou dostatečně zbarvené. Pro pěstování je vhodné zvolit rašelinový substrát. Rostlina se nezalévá studenou vodou, vždy pokojové teploty. Dávejte pozor na průvan a přemokření, to přináší na listech plíseň.

 • Kurkuma

  Kurkuma

  Kurkuma neboli indický šafrán se pěstuje jako léčivá rostlina k získávání koření, ale také z estetických důvodů pro své zajímavé květy. Rostlině se daří na světlém stanovišti a pro svůj růst potřebuje lehkou písčitohlinitou půdu. Nezapomeňte pod cibulku dát dostatečnou drenážní vrstvu, aby rostlině nezahnívaly kořeny. Květináč je ideální postavit na okno směřující na východ nebo na jih.

 • Nerine

  Nerine

  Nerine je okrasná rostlina, která kvete od srpna do listopadu. Kvůli pěstebním nárokům se rostlině bude dařit lépe v květináči. Má ráda sluneční světlo, vlhko a kyprou propustnou půdu. Problém při pěstování je v tom, že v létě potřebuje dostatek vlády, zatímco v zimě má ráda půdu suchou. Rostlina je dekorativní a vhodná i k řezu.

 • Ostatní

  Ostatní

  V této kategorii naleznete širokých výběr cibulovin, které ozvláštní vaše okrasné záhony a skvěle doplní stávající výsadbu. Najdete zde například Šuškardu, Srdcovku, Gloxínii, nebo například Hostu či Kurkumu. 

Zobrazení 1-20 z 194 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se