Jaké květiny pořídit do pokojů malých pěstitelů?

Jaké květiny pořídit do pokojů malých pěstitelů?

Chtějí si Vaše děti také opečovávat nějakou rostlinku? Pořiďte jim do dětského pokoje některou z níže uvedených, uvádíme výběr těch, které nejsou pro děti nebezpečné. Při výběru také samozřejmě záleží na věku dítěte a prostoru, který máte k dispozici. Školáci se již mohou o rostliny starat sami, naučíte-li je správné péči. Občas na ně ale dohlédněte, například zkontrolujte zálivku. Oblíbené jsou sukulenty a masožravky, díky zajímavým tvarům.

Špirlice – původem je ze Severní Ameriky; naláká hmyz na nektar a potom jej utopí; potřebuje plné slunce a vyšší vlhkost.

Mucholapka – loví drobné živočichy prudkým pohybem pasti; vyžaduje vlhký vzduch a hodně slunce.

Láčkovky – lapají drobný hmyz; jsou jedny z nejznámějších masožravých rostlin; rod obsahuje asi 120 druhů, k domácímu pěstování se jich však hodí jen pár; potřebují dostatek světla a vysokou vzdušnou vlhkost.

Africká fialka – patří mezi rostliny, které bez obav můžete umístit do dětského pokoje. Jen pozor, ať je děti často nepřelijí. Dětská srdce si získají krásnými barevnými květy.

Dračinec pruhovaný – je také známý jako Lucky Bamboo; péče o něj je nenáročná, dá se pěstovat jak hydroponicky, tak v květináči.

Gerbera – miluje světlo a přímé slunce, proto potřebuje i pravidelnou zálivku; vyniká velkými květy v sytých barvách.

Zelenec – je vhodný i pro naprosté pěstitele začátečníky, protože nepotřebuje téměř žádnou péči; má schopnost čistit vzduch.

Begonie – jedna z nejznámějších ozdobných rostlin, nádherně kvete, přitom je velmi nenáročná na pěstování a určitě nepatří jen do truhlíků na balkon.

Lithops – připomíná živý kámen a má nádherné květy; jejich pěstování není náročné, několik měsíců se dokonce vůbec nezalévá, ale než začne kvést, trvá to.

Pokojový cypřišek – krásně voní příjemnou citronovou vůní; dokáže rozkládat škodliviny v ovzduší, a to i chemikálie, jako je formaldehyd uvolňující se z nábytku a koberců; nevadí ani alergikům.

Publikováno dne 2019-11-28 162

Navštívené

Žádné zboží

Menu

Menu