×

Kategorie

Filtrovat podle
Filtrovat podle
Kategorie
Dostupnost
Hmotnost
 • 0,01kg - 0,3kg

Cena
 • 41 Kč - 422 Kč

Masožravé rostliny

Masožravé rostliny patří k zázrakům a tajemstvím přírody. Jde o zvláštní druh rostlin, které ke svému vývoji kromě světla a vody potřebují také bílkovinu, kterou nejčastěji získávají z drobného hmyzu. Masožravky známe z mnoha filmů a z botanických zahrad, nyní si je však můžeme vypěstovat i v květináči za oknem. Mezi exempláři si jistě vybere každý zahradník.

Číst více
 • Bublinatka

  Bublinatka

  Bublinatky z rodu Utricularia patří mezi druhově nejbohatší říši masožravých rostlin. Existují bublinatky vodní a pozemní. V České republice vyskytuje poměrně velké množství druhů, převážně jen jako vodní rostliny. Chytají velmi drobný a zemní hmyz do specializovaných pastí ve tvaru lapacích měchýřků. Pěstování bublinatek je poměrně nenáročné, hodí se proto pro začátečníky. 

 • Mucholapka

  Mucholapka

  Mucholapky jsou vhodné pro zkušené zahrádkáře, k pěstování je nutný osluněný parapet či zimní zahrada. Mucholapka je jediná suchozemská masožravá rostlina, která loví kořist pomocí prudkého pohybu pasti. Živočichy, především lezoucí a létavý hmyz, láká na na sladký nektar, který produkuje po okrajích pasti. Zde se také nachází tři na pohyb citlivé chlupy. Pokud jsou opakovaně podrážděny alespoň dva z nich, past sklapne. Zajímavostí je, že mouchy tvoří je setiny z celkového příjmu kořisti.

 • Rosnatka

  Rosnatka

  Rosnatky jsou velmi drobné přízemní rostliny, které vytvářejí přízemní růžici. Semínka jsou velice drobná, většinou je nutné se podívat proti světlu na sáček. Doporučujeme semínka dát na bílý ubrousek a určitě je tak lépe uvidíme. 

 • Špirlice

  Špirlice

  Špirlice pocházejí ze Severní Ameriky, u nás se pěstují doma nebo i celoročně venku. Pro pěstování špirlic doporučujeme používat substrát kyselejší, v ideálním případě přímo směs pro pěstování masožravých rostlin. 

Zobrazení 1-20 z 32 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se