×
Co vás zajímá?

Sázíme a pěstujeme - Čechrava

Čechrava, okouzlující cibulovina z východní Asie, je známá svou nenáročností a odolností. Tato trvalka nachází své přirozené stanoviště na vlhčích a polostinných místech, kde dokáže pod vyššími stromy či keři vytvářet úchvatné zákoutí. Ale i ve skalce nebo okolí jezírek se čechrava stane neodolatelným zpestřením.

Kouzlo čechravy tkví v jejích charakteristických květenstvích, která připomínají péřové chocholy a jsou k dispozici v mnoha barvách a odstínech – od bílé, růžové, žluté, červené až po fialovou. Tyto květy nejen že krásně voní, ale také jsou skvělou volbou pro řez do květinových vazeb, kde jejich jedinečný vzhled vynikne.

Přestože je čechrava velmi odolná rostlina, je důležité věnovat pozornost její výsadbě a následné péči. Hlízy se sází na jaře do hloubky 10–15 cm, přičemž stanoviště by mělo být stinné až polostinné. Pokud se rozhodnete pro výsadbu na slunečném místě, je klíčové zajistit rostlině dostatečnou zálivku, aby se předešlo vysychání.

Půda pro čechravu by měla být vlhká, humózní a mírně kyselá. Pro dosažení ideálních podmínek je vhodné substrát obohatit o rašelinu a dbát na to, aby půda nikdy nevyschla. Rovněž pravidelné přihnojování přispěje k bohatému a zdravému růstu této nádherné rostliny.

Vysazením čechravy do své zahrady získáte nejen nádherný vizuální prvek, ale také kousek exotiky z východní Asie. Díky její nenáročnosti a odolnosti je ideální volbou pro každého, kdo si přeje oživit svůj zahradní prostor bez nutnosti náročné péče.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se