×

Kategorie

Jarní / podzimní cibuloviny

Nabízíme širokou škálu cibulí květin, které můžete sázet jak na jaře, tak na podzim. Najdete zde některé druhy lilií,  ale také pivoňky, amarylisy, frézie, či méně známé arony a duhovice. Poskytujeme také velkoobchodní ceny cibulovin.

Číst více
 • Lilie

  Lilie

  Je známo asi 100-120 druhů, které jsou rozšířeny v Evropě, Asii a v Severní Americe, hlavně v mírném až subtropickém pásu, ale i v horách asijských tropů. Při výběru lilií se řiďte nejen výškou rostliny a barvou, které dáváte přednost, ale zkombinujte i lilie dříve kvetoucí s pozdními druhy – balkon nebo venkovní záhon vám pak pokvete od června až do počátku září.

 • Amarylka - Hvězdník

  Amarylka - Hvězdník

  Hvězdníky jsou oblíbeným doplňkem okrasných zahrad. Cibuli vysazujeme do květináče, který volíme jen o něco větší, než je průměr cibule. Velmi důležitým bodem pro úspěšné pěstování je hloubka výsadby. Cibule musí být z jedné třetiny nad povrchem. 

 • Kosatec

  Kosatec

  Latinský název kosatce - iris - pochází od řecké bohyně duhy. Dostal jej pro své pestrobarevné květy. Další zajímavostí je,že se stal symbolem vlády Římské říše za vlády Karla Velikého. V našich zahradách jsou kosatce velmi oblíbené rostliny, zejména pro svou barevnost a nenáročnost. Skvěle se hodí do záhonů i skalek.

 • Sasanka

  Sasanka

  Sasanka pro svůj růst potřebuje humózní, kyselou, vlhkou a dobře propustnou půdu, která je bohatá na živiny. Sasanka má vysoké nároky na zálivku. Pozor však na přemokření. Velkou výhodou sasanek je, že některé druhy kvetou i na podzim.

 • Pivoňka

  Pivoňka

  Pivoňky se vyznačují bohatým květenstvím s širokou škálou barev. Jsou nenáročné na pěstování a kvetou řadu let. Pivoňkám vyhovuje slunné místo a výživná dobře propustná půda, bohatá na živiny. Dobře se jim daří v půdě, které je lehce kyselá (pH  5 – 6). Kromě zahradního stanoviště snáší pivoňky dobře i pěstování na balkoně nebo terase.

 • Pryskyřník

  Pryskyřník

  Plnokvěté pryskyřníky pocházejí z Malé Asie. Často se pěstují k řezu, ale jsou vhodnou trvalkou do záhonu. Parádu udělají také ve skupině trvalek či letniček. Hodí se rovněž do skupinových výsadeb či do truhlíků. Jsou to jedny z okrasných květin, které kvetou již brzy z jara, skvěle doplní například petrklíče. 

 • Šťavel

  Šťavel

  Šťavele neboli oxalisy jsou krásné a zcela nenáročné hlíznaté květiny. Jsou výborné jak do skalek, tak i do záhonů, květináčů a truhlíků. Oxalis není příliš otužilý a je lépe ho na podzim po prvním mrazíku vyjmout a uskladnit v místnosti chráněné před mrazem. 

 • Duhovice

  Duhovice

  Duhovice je dekorativní rostlina pro záhony, zahrady s trvalkami i květináče. Má ráda plné slunce a dobře propustnou a výživnou půdu. Je mrazuvzdorná, ale na zimu je ideální ji zakrýt chvojím nebo listím. Kvete v období červen až srpen. Je to vhodná rostlina k řezu.

 • Kala

  Kala

  Kala je vytrvalá cibulovina, která se zasazená ve volné půdě na zahradě, ale také v květináčích. Hlízy se vysazují po větších skupinkách do propustné půdy. Má ráda světlé stanoviště, ne však přímé slunce. Vyžaduje vlhké prostředí, takže půda na záhonu nebo v květináči by měla být stále vlhká. Po odkvětu by se mělo omezit zavlažování. Rostlina je vhodná k řezu.

 • Ostatní

  Ostatní

  V této kategorii naleznete  širokých výběr cibulovin, které ozvláštní vaše okrasné záhony a skvěle doplní stávající výsadbu. Můžete si je vysadit jak na jaře, tak i na podzim. 

Zobrazení 1-20 z 77 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se