×

Kategorie

Cibuloviny

Cibuloviny a hlíznaté rostliny bývají také označovány jako poslové jara, provedou nás však i horkým a slunečným létem a zůstanou s námi, než se sychravý podzim vystřídá s mrazivou zimou. Po celou dobu vytváří na naší zahrádce krásnou ozdobu. 

Cibuloviny se dělí na dvě velké skupiny. Do první kategorie se řadí cibule kvetoucí každoročně, které nemusíme vyndavat z půdy a skladovat je při zvláštních podmínkách. Vyjímají se pouze pokud utiskují rostliny v jejich v blízkosti nebo pokud se kvalita květů zhoršuje. Do této skupiny cibulovin patří např. narcisy, krokusy a sněženky.

Ve druhé kategorii nalezneme rostliny, jejichž zásobní orgán je v půdě pouze část roku. Obvykle se po odkvětu vyjímají z půdy a klidové období přečkávají jako spící cibule na chladném stanovišti bez mrazu. Jde především o hlízy begónií a mečíků, které chráníme před mrazem. Mezi cibuloviny, které vyjímáme z půdy hned po odkvětu, tedy na začátku léta, patří především tulipány a hyacinty. Do půdy přijdou opět na podzim.

Číst více
 • Jarní cibuloviny

  Jarní cibuloviny

  Jarní cibuloviny lákají hlavně svou pestrou škálou rozmanitých barev a tvarů květů či listů. V naší nabídce najdete například begonie, gladioly, jiřinky, frézie nebo lilie. Máme také méně známé tygřice, montbrécie a v současné době velmi populární a poměrně nenáročné hosty. Nabízíme také velkoobchodní ceny cibulovin.

 • Podzimní cibuloviny

  Podzimní cibuloviny

  Nabízíme cibulky tulipánů, hyacintů, narcisů nebo například krokusů. Nechybí zde ani méně známé druhy, jako např. snědek, ladoňka, modřenec, sasanky různých barev nebo pryskyřníky. Podzim je nejvhodnějším obdobím pro výsadbu jarních cibulovin, proto neváhejte a pořiďte na svoji zahrádku některého z poslů jara, odrůdu tulipánů, kterou nikdo nemá, majestátní okrasný česnek či výrazně barevné bramboříky. Nabízíme také velkoobchodní ceny cibulovin.

 • Jarní / podzimní cibuloviny

  Jarní / podzimní cibuloviny

  Nabízíme širokou škálu cibulí květin, které můžete sázet jak na jaře, tak na podzim. Najdete zde některé druhy lilií,  ale také pivoňky, amarylisy, frézie, či méně známé arony a duhovice. Poskytujeme také velkoobchodní ceny cibulovin.

Zobrazení 1-24 z 386 položek

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se