×
Co vás zajímá?

Domácí samozavlažovací květináče

Vyzkoušejte si vlastnoručně vyrobit samozavlažovací systém a přesvědčte se, jak jednoduché to je, a jak můžete ušetřit čas i peníze.

Na výrobu budete potřebovat PET lahve o objemu 1,5–2 litry, tyto velikosti jsou nejvhodnější pro tvorbu samozavlažovacích květináčů. Dále jsou potřeba ostré nůžky či nůž, kterým snadno a bezpečně přeříznete plastové lahve. Nezapomeňte ani na kvalitní zeminu nebo substrát, který poskytne vašim rostlinkám všechny potřebné živiny pro jejich růst a rozvoj. V neposlední řadě jsou potřeba semínka vašich oblíbených rostlin, která zasadíte do připravených PET lahví.

Postup je jednoduchý a efektivní. PET lahev nejprve rozřízněte na půl. Spodní část naplňte vodou a do horní části, kterou obrátíte dnem vzhůru, udělejte do víčka díru. Tato část bude sloužit jako držák pro substrát a semínka. Horní část vložte do spodní tak, aby mezi dnem a hladinou vody byl malý prostor, ideálně půl centimetru.

Do horní části květináče vsypte zeminu a vysévejte semínka podle návodu. Díky tomu bude  bude voda postupně stoupat nahoru a zajišťovat potřebnou vlhkost pro klíčení a růst rostlin.

Mějte na paměti, že průhledné PET lahve nejsou pro většinu rostlin ideální, protože kořeny obecně nesnáší přímé sluneční světlo. Můžete použít neprůhledné lahve, nebo průhledné obalit například barevným papírem či je natřít.

Pamatujte, že tvoření s recyklací je nejen zábavné, ale také přispívá k lepšímu životnímu prostředí. Vyzkoušejte to a uvidíte, jaké to je mít své vlastní, doma vyrobené samozavlažovací systémy, které vám ušetří čas i peníze.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se