×

Kategorie

Katráň přímořský - Crambe maritima - semena - 4 ks

Katráň přímořský je mrazuvzdorná rostlina, která je původem z pobřežích oblastí Evropy. Je také nazýván jako mořská kapusta.

Jedná se o trvalku, která dorůstá různých výšek, záleží na pěstebních podmínkách. Nejčastěji nejčastěji dosahuje výšky 80 cm.

Rostlina kvete od května do července bílými aromatickými květy, proto se pěstuje nejen jako užitková zelenina, ale také jako okrasná rostlina.

Konzumují se kadeřavé listy, které mají velmi podobnou úpravu jako chřest, ale i nerozvinutá květenství, která lze vařit jako brokolici. Sklizeň listů se provádí brzy zjara, protože později jsou hořké.

Katráň se vyznačuje vysokým obsahem vlákniny, minerálních látek a vitamínu C. Navíc má pozitivní vliv na imunitní systém a působí močopudně.

Číst víceShow less
36 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1002954
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat katráň?

  • Semena se vysévají na jaře či na podzim.
  • Před výsevem je nutné narušit obal semen.
  • Doba klíčení je 2–8 týdnů.
  • Stanoviště volíme slunečné až polostinné.
  • Půda by měla být dobře propustnápísčitá a výživná.
  • Zálivka by měla být pravidelná, v zimě ji omezujeme.
Číst víceShow less
Detaily produktu
1002954

Parametry

Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Srpen
Září
Výška
60 - 80 cm
Doba květu
Květen
Červen
Červenec
Barva květu
Bílá
Barva odrůdy
Zelená
BIO kvalita
Ne
Sklizeň
Březen
Duben
Ranost odrůdy
Raná
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Související produkty
42 Kč s DPH

Hnojivo BoPon je velmi účinné inovativní minerální hnojivo gelové konzistence vhodné pro výživu všech typů muškátů. Přípravek podporuje zdravý vzhled, odolnost a bohatou a dlouhodobou násadu květů hnojených muškátů.

Přípravek si získal oblibu především pro skvělé výsledky a snadnost použití. 

231 Kč s DPH

Mykorhiza pro balkonové květiny je vynikajícím přípravkem vyžadujícím kontakt s kořenovým systémem hnojené rostliny. Přípravek podporuje rozvoje kořenového systému rostliny, její odolnost, vyšší výnosnost a u kvetoucích rostlin také větší násadu květů sytějších barev.

Přípravek je vhodné použít na muškáty, verbeny, petúniefuchsie a další. 

Velikost balení: 150 g

77 Kč s DPH

Přírodní kokosový substrát s obsahem kokosových vláken odolných vůči rozkladu.

Hlavní výhodou tohoto substrátu je jeho schopnost absorbovat vodu (dokáže pojmout až 8x větší množství vody, než je jeho vlastní hmotnost).

Z malé lisované kostky kokosového substrátu vznikne po nasycení vodou velké množství substrátu vhodného pro správné zakořenění a rozvoj rostlin.

185 Kč s DPH

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.zesemen.cz/500-samozavlazovaci-kvetinace

Samozavlažovací truhlík s délkou 40 centimetrů vybavený Smart systémem.

Smart systém je vybaven otvory v roštu pro umístění napájecího dílu (má tvar trychtýře pro snadné zalévání) a obsahuje měrku a dvě datumovky, které jsou určeny pro nastavení termínu zálivky a hnojení.

Truhlík je v hnědé barvě. 

111 Kč s DPH

Silva Tabs pro balkonové květiny, pomalu rozpustný hnojící přípravek ve formě tablet, je určený k hnojení především balkonových rostlin.

Je s oblibou využíván nejen pro své skvělé účinky, ale také snadnost použití. Tableta se rozpouští až 6 měsíců a po celou tuto dobu dokáže dodávat hnojené rostlině živiny.

Živiny uvolňované z tablety jsou přijímány přímo kořenovým systémem hnojené rostliny a nehnojíme tak okolní plevel. 

Balení obsahuje 25 tablet.

1 jiný produkt ze stejné kategorie:
52 Kč s DPH

BIO Katráň přímořský je mrazuvzdorná rostlina, která je původem z pobřežích oblastí Evropy. Je také nazýván jako mořská kapusta.

Jedná se o trvalku, která dorůstá různých výšek, záleží na pěstebních podmínkách. Nejčastěji může dosahovat výšky od 30 do 100 cm.

Rostlina kvete od května do července bílými aromatickými květy, proto se pěstuje nejen jako užitková zelenina, ale také jako okrasná rostlina.

Konzumují se kadeřavé listy, které mají velmi podobnou úpravu jako chřest, ale i nerozvinutá květenství, která lze vařit jako brokolici. Sklizeň listů se provádí brzy zjara, protože později jsou hořké.

Katráň se vyznačuje vysokým obsahem vlákniny, minerálních látek a vitamínu C. Navíc má pozitivní vliv na imunitní systém a působí močopudně.

Semena jsou v bio kvalitě, vypěstována v rámci ekologického zemědělství dle platných norem EU.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se