×
PPL Parcelshop

Kategorie

×

Mák východní Scharlach - Papaver orientale - semena - 400 ks

Mák východní Scharlach je okrasná trvalka, která se vyznačuje výraznými červenými květy. Její původ bychom mohli nalézt v Malé Asii. U nás je mák východní oblíbená solitéra, využívaná v okrasných parcích. Bude ale vhodným doplňkem i do skupinových výsadeb.

Rostlina je nenáročná na péči a navíc je mrazuvzdorná, takže se z jejích květů budete radovat po několik let. 

Balení obsahuje 400 ks semen.

Číst víceShow less
25 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1002819
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat mák? 

  • Výsev semen provádíme brzy na jaře přímo na stanoviště.
  • Semena lze předpěstovat od února doma.
  • Semena se vysévají na povrch substrátu.
  • Doba klíčení je 1–2 týdny.
  • Optimální teplota je 15–20 °C.
  • Ideální spon je 30 x 30 cm.
  • Stanoviště volíme na plném slunci.
  • Půda by měla být propustnákyprá a dostatečně vápenitá.
Číst víceShow less
Detaily produktu
1002819

Parametry

Stanoviště
Slunečné
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Doba květu
Srpen
Červen
Červenec
Barva květu
Červená
Odrůda
Nehybridní
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Související produkty
178 Kč s DPH

Hoštické slepičince je na fosfor bohatý hnojící přípravek obohacený o fermentovaný drůbeží trus.

Hnojivo je vhodné pro hnojení všech druhů plodové zeleniny a kvetoucích rostlin. 

Jedná se o 100% přírodní přípravek v granulované formě.

Velikost balení: 2,5 kg

42 Kč s DPH

Hnojivo BoPon je velmi účinné inovativní minerální hnojivo gelové konzistence vhodné pro výživu všech typů muškátů. Přípravek podporuje zdravý vzhled, odolnost a bohatou a dlouhodobou násadu květů hnojených muškátů.

Přípravek si získal oblibu především pro skvělé výsledky a snadnost použití. 

231 Kč s DPH

Mykorhiza pro balkonové květiny je vynikajícím přípravkem vyžadujícím kontakt s kořenovým systémem hnojené rostliny. Přípravek podporuje rozvoje kořenového systému rostliny, její odolnost, vyšší výnosnost a u kvetoucích rostlin také větší násadu květů sytějších barev.

Přípravek je vhodné použít na muškáty, verbeny, petúniefuchsie a další. 

Velikost balení: 150 g

119 Kč s DPH

Fytovit je účinným zdrojem přijatelného hořčíku a železa podporujícího zdravý růst rostlin vhodný pro užití na vinnou révu, okrasné rostliny, zeleninu, jahody, ovocné dřeviny a další. Přípravek je účinný proti žloutnutí listů – chloróze.

Při prvotních příznacích žloutnutí listů aplikujeme na postiženou rostlinu postřik připravený smícháním 6 litrů vody s 15 ml přípravku. Ošetření neprovádíme za přímého slunce. 

Velikost balení: 500 ml

185 Kč s DPH

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.zesemen.cz/500-samozavlazovaci-kvetinace

Samozavlažovací truhlík s délkou 40 centimetrů vybavený Smart systémem.

Smart systém je vybaven otvory v roštu pro umístění napájecího dílu (má tvar trychtýře pro snadné zalévání) a obsahuje měrku a dvě datumovky, které jsou určeny pro nastavení termínu zálivky a hnojení.

Truhlík je v hnědé barvě. 

111 Kč s DPH

Silva Tabs pro balkonové květiny, pomalu rozpustný hnojící přípravek ve formě tablet, je určený k hnojení především balkonových rostlin.

Je s oblibou využíván nejen pro své skvělé účinky, ale také snadnost použití. Tableta se rozpouští až 6 měsíců a po celou tuto dobu dokáže dodávat hnojené rostlině živiny.

Živiny uvolňované z tablety jsou přijímány přímo kořenovým systémem hnojené rostliny a nehnojíme tak okolní plevel. 

Balení obsahuje 25 tablet.

8 ostatní produkty ze stejné kategorie:
35 Kč s DPH

Mák Bridal Silk patří mezi odrůdy vlčího máku. Vyznačuje se jednoduchými bílými květy, které lákají nejrůznější opylovače. Přivábí tak na vaši zahradu včely či motýly. 

Květy se objevují v průběhu celého léta

Rostlina dosahuje výšky 40–60 cm a lze ji pěstovat jako jednoletou či vytrvalou bylinu.

53 Kč s DPH

Mák nahoprutý Excelsior je nazýván také jako mák sibiřský nebo islandský. U nás není příliš známý. 

Jeho výhodou je pěstitelská nenáročnost. Vzhledem k tomu, že se jedná o suchomilnou trvalku, nevyžaduje prakticky žádnou péči. Odmění se Vám však krásnými květy, a to v nejrůznějších odstínech. V této směsi naleznete rostliny s bílými, žlutými či oranžovými květy

Množí se samovýsevem a vydrží tak na jednom stanovišti po dlouhou dobu. 

Balení o hmotnosti 0,1 g obsahuje přibližně 500 ks semen.

56 Kč s DPH

Mák alpínský je okrasná trvalka dorůstající do maximální výšky 25 cm. Bývá s oblibou pěstována nejen v okrasných záhonech, ale také v truhlících a květináčích na terasách a balkonech.

Rostlina vytváří šedozelené listy a velké množství drobných kvítků kvetoucích v odstínech oranžové, růžové a žluté barvy. Z květů rostliny se můžeme těšit celé léto.

Rostlina je plně mrazuvzdorná.

Balení o hmotnosti 0,01 g obsahuje přibližně 90 ks semen.

52 Kč s DPH

Mák východní Checkers je okrasná a zemědělská rostlina. Pro obsah opia v makovicovém mléku je v mnoha zemí zakázanou rostlinou.

Rostlina kvete jednoduchými květy během června a července. Tento druh máku patří mezi vyšší odrůdy a dosahuje výšky až 90 cm.

Květy máku jsou bílé s růžovým nádechem a s výraznými tmavými skvrnami uprostřed. Listy mají šedozelenou barvu a jsou na nich jemné chloupky.

U nás v České republice se mák využívá v potravinářské výrobě, v zahraničních zemích je využíván pro farmaceutický průmysl.

Mák je velmi oblíbenou rostlinou, jelikož obsahuje velké množství železavápníku a zinku. Nezralé makovice obsahují vysoký obsah sedativa kodeinu.

56 Kč s DPH

Mák nahoprutý Gnome  je známý také jako mák sibiřský či mák islandský. Je to nádherná odrůda kvetoucí směsí barev od oranžové až po bílou či žlutou. Z květů odrůdy se můžeme těšit po celé léto.

Jedná se o suchomilnou trvalku, která se množí samovýsevem a vydrží tak na jednom stanovišti po dlouhou dobu. 

35 Kč s DPH

Okrasný mák Lilac Pompon okrasná letnička, která se vyznačuje netradičními řasenými květy.

Rostlina kvete od července do září a dosahuje výšky 70–100 cm. Květy máku jsou světle fialové a růžové barvy s bílým nádechem. Květy jsou hluboce vyřezané a díky tomu vytváří efekt třásní.

U nás v České republice se mák využívá v potravinářské výrobě, v zahraničních zemích je využíván pro farmaceutický průmysl.

Mák je velmi oblíbenou rostlinou, jelikož obsahuje velké množství železavápníku a zinku. Nezralé makovice obsahují vysoký obsah sedativa kodeinu. Pro obsah opia v makovicovém mléku je v mnoha zemí zakázanou rostlinou.

30 Kč s DPH

Mák setý Rose Feathers je okrasná a zemědělská rostlina. Pro obsah opia v makovicovém mléku je v mnoha zemí zakázanou rostlinou.

Rostlina kvete krásnými červenými květy od června do srpna. Tento druh máku patří mezi vyšší odrůdu, dosahuje výšky až 90 cm.

U nás v České republice se mák využívá v potravinářské výrobě, v jiných zemích je využíván pro farmaceutický průmysl.

Mák je velmi oblíbenou rostlinou, jelikož obsahuje velké množství železa, vápníku a zinku. Nezralé makovice obsahují vysoký obsah sedativa kodeinu.

45 Kč s DPH

Mák setý Danish Flag je zajímavá dvoubarevná odrůda, která dorůstá výšky okolo 75–80 cm. Červenobílé květy se zkadeřenými okraji se objevují od července do srpna.

Jedná se o velmi významnou zemědělskou rostlinu, která se u nás využívá v potravinářské výrobě. V zahraničí je mák využíván pro farmaceutický průmysl.

Mák je velmi oblíbenou rostlinou, jelikož obsahuje velké množství železavápníku a zinku.

Nezralé makovice obsahují vysoký obsah sedativa kodeinu. Pro obsah opia v makovicovém mléku je v mnoha zemí zakázanou rostlinou.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se