×

Kategorie

Rajčata

Když se řekne rajče, většina si představí červený plod kulatého tvaru. Omyl. Rajče může být i žluté, fialové, zelené nebo dokonce černé. Může být i oválné, ploché či ve tvaru hrušky. Jedno mají ale i přes všechno společné – můžete si je vypěstovat sami doma ze semen z naší nabídky. Stačí si jen vybrat – keříčkové, tyčkové, koktejlové či divoké.

Vypěstovaná rajčata jsou chutnější. Zároveň rajčata obsahují rostlinné barvivo lycopen, které je vysoce účinným antioxidantem. Podle několika studií bylo prokázáno, že strava bohatá na rajčata podstatně snižuje nebezpečí vzniku některých druhů rakoviny.

Číst více
 • Tyčková rajčata

  Tyčková rajčata

  Tyčková rajčata stále patří mezi oblíbený druh rajčat. Jejich semena je výhodné vysít už na přelomu zimy a jara do minipařeniště či skleníku.

  Již od počátku pěstování vyžadují oporu, díky které mohou dorůst až několika metrů a plody se tak dostanou blíže ke slunci. Důležité je i zaštipování vedlejších výhonů, tak aby byl zachován pouze jeden výhon. Po přesazení si dobře vedou i na horších půdách a nepotřebují ani denní zálivku.

 • Keříčková rajčata

  Keříčková rajčata

  Nevlastníte zahradu a chcete si i přesto vypěstovat vlastní rajčata? Jako alternativa se pro Vás nabízí keříčkové rajče. Pokud vysejete semena na přelomu zimy a jara, můžete se těšit na první sladká rajčátka již začátkem léta.

  Tyto rajčata jsou nízkého vzrůstu, mají silnou lodyhu (není nutné pořizovat oporu) a jejich vedlejší výhony se nezaštipují. Jelikož má rajče velikou spotřebu živin, je nutné je pravidelně přihnojovat nejlépe hnojivy rozpustnými ve vodě s dostatečným zastoupením živin (dusík, fosfor, draslík).

 • Divoká rajčata

  Divoká rajčata

  Divoká rajčata se vyznačují miniaturními sladkými šťavnatými plody s tenkou slupkou. Můžete je pěstovat i v minihouštinách nebo s oporou, která zajistí větší výnos. Divoká rajčata netrpí takřka žádnou chorobou, především jsou odolná vůči plísňovým chorobám.

 • Koktejlová rajčata

  Koktejlová rajčata

  Koktejlová rajčata jsou drobná a velmi chutná. Vyznačují se především svými šťavnatými sladkými plody, díky čemuž se hodí do různých salátů nebo jako jednohubka.

  Tento druh rajčátek je velmi teplomilný, proto je pro ně vhodné pěstování ve skleníku či fóliovníku. Při výsevu použijte vhodný substrát pro rajčata a nezapomeňte ani na pravidelné přihnojení (ať už v podobě tekutých hnojiv či tyčinek).

Zobrazení 1-24 z 113 položek

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se