×

Kategorie

Jehličnany

Jehličnany patří k nejčastěji vysazovaným dřevinám – jsou odolné a nenáročné, dobře snáší sucho i mráz. Jehličnany jsou vývojově mnohem starší než listnaté stromy, v prehistorii byly dominantními rostlinami. Třída jehličnany se nyní stala velice různorodou, většinou ji tvoří stálezelené neopadavé stromy, keře nebo liány. Jsou to převážně rostliny statnějšího vzrůstu, které nejsou choulostivé na krátkodobý nedostatek vláhy. Listy mají jehlicovité, šupinovité, hladké nebo zpeřené a dokonce nepřetržitě přirůstající. V mnoha listech i kmenech jsou pryskyřičné kanálky.

Číst více
 • Tisovec

  Tisovec

  Tisovec je rod jehličnanů z čeledi cypřišovitých. Druhy tohoto rodu se převážně vyskytují v jižní části severoamerického kontinentu. V severní oblasti jsou opadavé, na jihu poloopadavé až stálezelené. Často se vysazuje v okolí vodních ploch, jelikož dobře snáší přemokření, ale také odolá záplavám. 

 • Modřín

  Modřín

  Modřín je rod dřevin z čeledi borovicovité. Jedná se o opadavé jehličnany, které jsou rozšířeny v mírné podnebném pásu naší planety. V přírodě se modříny dožívají až 500 let. Modříny se nejčastěji hodí na zahrady jako solitéry, ale jejich zakrslé verze vyniknout i ve skalkách. 

 • Cypřiš

  Cypřiš

  Cypřiše z rodu rostlin cypřišovité jsou takřka univerzálními jehličnany. Můžete si je vysadit na zahradu jako solitéry, do skupinové výsadby, jako živý plot, ozvláštní nudný kout zahrady, zakrslé varianty využijete na skalky. Jedná se o stálezelené keře, které jsou oblíbenou rostlinou takřka v každé zahradě u nás. 

 • Jalovec

  Jalovec

  Jalovec je rod stálezelených keřů patřících do čeledi cypřišovitých. Jalovce jsou v českých zahradách velmi populární. Dají se použít jako solitéry, do skupinových výsadeb, na skalky a nejnižší půdopokryvné jalovce se využívají v místech, kde není možné vypěstovat trávník. 

 • Smrk

  Smrk

  Rod smrků je poměrně bohatě zastoupený. Podle některých zdrojů do něj patří až 40 druhů. Jedná se o mohutné stálezelené stromy s kuželovitou nebo válcovitou korunou. Kromě vysokých zástupců zde najdete i zakrslé miniatury. Pěstování smrku je poměrně nenáročné, snese takřka každý druh půdy i různé stanoviště. Je ideální do zahrad jako solitéra, do skupinových výsadeb nebo třeba jako vždyzelená varianta živého plotu. 

 • Borovice

  Borovice

  Borovice je rod stálezelených jehličnatých stromů a keřů z čeledi borovicovité. Obsahuje přibližně 110 druhů. Na své zahrádce si můžete vypěstovat nejen mohutné stromy, ale také miniatury vhodné do skalek či nádob. Některé druhy borovic, které máme v nabídce, jsou vhodné pro tvarování a dají se pěstovat jako bonsaje. 

 • Sekvoj, Sekvojovec

  Sekvoj, Sekvojovec

  Jehličnaté, stálezelené stromy jsou především známy pro svou až biblickou dlouhověkost (strom starý 2000 není žádná výjimka) a gigantické rozměry. V našich podmínkách tak obrovské stromy nenajdete.

 • Túje

  Túje

  Túje, zvaná též zerav, je rod dřevin z čeledi cypřišovité, který pochází ze Severní Ameriky a Asie. U nás se nejčastěji používají na výsadbu živých plotů, protože je poměrně nenáročná, poradí si takřka s jakýmkoli stanovištěm a nevadí jí ani špatně propustná půda, chudá na živiny. 

 • Jedle

  Jedle

  Jedle je rod dlouhověkých jehličnatých stromů z čeledi borovicovitých. Jedle dorůstají zpravidla do výšky 30 - 60 metrů a dožívají se až 800 let. V zahradách mají široké spektrum využití, vzrostlé stromy se stanou dominantou zahrady, miniatury ozvláštní skalky, hodí se také do skupinových výsadeb, skvěle vypadají ve společnosti jalovců, tisů a modřínů.

 • Cedr

  Cedr

  Cedr původně pochází z horských oblastí Blízkého Východu, především z Libanonu a Turecka, ale najdeme ho také v pohořích v severní Africe či v Asii. V původních oblastech může dorůst až do výšky 30 metrů, v našich podmínkách dorůstá výrazně nižší výšky. Cedry milují teplo, jsou poměrně náchylné na promrznutí. Také proto jsou poměrně náročné na pěstování.

 • Ostatní

  Ostatní

Zobrazení 1-20 z 43 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se