×

Kategorie

Listnaté stromy

V naší zeměpisné šířce se vyskytují jen listnaté stromy opadavé. Základní tvar listnatých stromů je dán charakterem větvení a celkového uspořádání koruny. Celkový vzhled se v průběhu roku značně mění a přispívá tak k oživení sadovnických úprav. Potřeba péče o listnaté stromy je minimální, přesto však existuje. Nejdůležitějším požadavkem je zapěstování stabilní koruny. Toho dosáhneme stabilním, někdy i opakovaným výchovným řezem do pěti let po výsadbě.

Číst více
 • Paulovnie

  Paulovnie

  Jedná se o jediný rod čeledi paulovniovité, dvouděložných okrasných rostlin pocházejících převážně z Číny. Paulovnie jsou velice odolné stromy, jejichž kořenový systém roste velmi hluboko a v případě poškození stromu a kmenu dokáže vyhnat nové výhonky. V našich podmínkách se nejčastěji pěstuje Paulovnie plstnatá. 

 • Fíkovník

  Fíkovník

  Fíkovníky jsou dvouděložné rostliny z čeledi morušovníkovitých. Nejčastěji se jedná o pokojové rostliny, ale najdeme mezi nimi i kultivary, které dokáží zvládnout až -15°C mrazy. Fíkovník smokvoň pak plodí lahodné ovoce - fíky.

 • Bříza

  Bříza

  Bříza je rod listnatých stromů z čeledi břízovité. V Evropě se nejčastěji vyskytuje bříza bělokorá, která je velmi nenáročná na pěstování a také velmi odolná vůči nepříznivým změnám klimatu. Jedná se tzv. pionýrský druh, který je velmi aktivní při kolonizaci zpustlé krajiny. Dále v nabídce najdete břízu černou, původem ze Severní Ameriky.

 • Buk

  Buk

 • Aronie

  Aronie

  Aronie neboli černý jeřáb je keř, jehož plody jsou jedlé, bohaté na vitamin C a další cenné látky, které lze konzumovat řadou způsobů. Má vysoké nároky na světlo, proto pro něj zvolíme slunnou jižní stranu. Je nenáročný na půdu, avšak svědčí mu humózní půda s dobrou zásobou živin. Kvetení probíhá v období květen–červen.

 • Baobab

  Baobab

  Baobab je statný strom dosahující rekordních rozměrů. Strom se zpracovává, konzumuje a užívá již tisíce let. Jeho plody, šťávy a oleje mají pozitivní účinky na lidské zdraví. V našich podmínkách je baobab pěstován jako pokojová rostlina, jelikož není mrazuvzdorná. Vyžaduje slunné a teplé stanoviště. Ideální je použít pro baobab směs substrátu pro pokojové rostliny a písku.

 • Česnekovník

  Česnekovník

  Rostlina svůj název získala především pro česnekové aroma svých větviček. Vyhovuje mu teplé stanoviště a po zakořenění snáší i delší období letního sucha. Česnekovník není náročný na půdní typ, ale zem nesmí být podmáčená. Daří se mu v humózní zemi a to zejména, když jej budete pravidelně řezat. Přibližně po třech letech pěstování se stává mrazuvzdorný.

 • Hlohyně

  Hlohyně

  Hlohyně je velmi oblíbený a často využívaný keř, jelikož v zimě neztrácí listí. Je nenáročný na údržbu, a proto se hodí především k tvorbě plotů a živých ohrazení. Bujně rostoucí keř tvoří díky svým trnům neproniknutelné tvary. Hlohyně vyžaduje slunce, ale dobře snese i polostín. Dařit se mu bude v dobře propustné, hlinitopísčité půdě. 

 • Javor

  Javor

  Javor je vzrostlý opadavý strom, který patří mezi okrasné dřeviny. Je kanadským národním stromem. Vyžaduje světlé stanoviště bez přímého slunečního svitu a chráněné před větrem. Daří se mu v lehké, dobře propustné půdě s příměsí rašeliny. Ideální je přimíchat i uleželý kompost. Javor je mrazuvzdorný.

 • Olše

  Olše

  Olši najdeme zvláště v parcích a zahradách vyšších ploch. Je to opadavá, mrazuvzdorná rostlina. Má ráda plné slunce až polostín. Dařit se jí bude v bohatě zásobené, hlinitopísčité a dobře propustné půdě. Některé odrůdy dorůstají výšky až 20 metrů. Skvěle se hodí do živých plotů. pokud bude mít vlhké stanoviště.

 • Ostatní

  Ostatní

  V této kategorii najdete několik velmi zajímavých listnatých stromů, které jistě stojí za povšimnutí.

Zobrazení 1-20 z 81 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se