×

Kategorie

Stromy

Plíce světa, stromy, bez kterých by nebyl kyslík. Nevšední a dechberoucí exempláře stromů a keřů v našem obchodě učarují Vám i všem návštěvníkům Vaší zahrady. Ať už obrovská sekvoj, majestátní japonský císařský strom a nebo jalovec do živého plotu, stromy do zahrady mají v zahradě své místo. Pokud nemáte zahrádku, využijte možnosti vypěstovat si doma alespoň bonsai.

Číst více
 • Jehličnany

  Jehličnany

  Jehličnany patří k nejčastěji vysazovaným dřevinám – jsou odolné a nenáročné, dobře snáší sucho i mráz. Jehličnany jsou vývojově mnohem starší než listnaté stromy, v prehistorii byly dominantními rostlinami. Třída jehličnany se nyní stala velice různorodou, většinou ji tvoří stálezelené neopadavé stromy, keře nebo liány. Jsou to převážně rostliny statnějšího vzrůstu, které nejsou choulostivé na krátkodobý nedostatek vláhy. Listy mají jehlicovité, šupinovité, hladké nebo zpeřené a dokonce nepřetržitě přirůstající. V mnoha listech i kmenech jsou pryskyřičné kanálky.

 • Listnaté stromy

  Listnaté stromy

  V naší zeměpisné šířce se vyskytují jen listnaté stromy opadavé. Základní tvar listnatých stromů je dán charakterem větvení a celkového uspořádání koruny. Celkový vzhled se v průběhu roku značně mění a přispívá tak k oživení sadovnických úprav. Potřeba péče o listnaté stromy je minimální, přesto však existuje. Nejdůležitějším požadavkem je zapěstování stabilní koruny. Toho dosáhneme stabilním, někdy i opakovaným výchovným řezem do pěti let po výsadbě.

 • Plodící stromy

  Plodící stromy

  V této kategorii naleznete keře a stromy jejichž plody můžete sníst nebo jinak zpracovat. Obohaťte tak svou zahradu, budou Vám nejen přinášet užitek, ale v létě poslouží jako stín, který oceníte nejen vy, ale i okolní výsadba. Plody přilákají ptactvo, které si nich pochutná a odmění se Vám za to svým zpěvem. Naleznete zde mnoho druhů stromů a keřů, od těch klasických až po ty exotické. 

Zobrazení 1-20 z 153 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se