×

Kategorie

Medonosná směs - pastva - Kiepenkerl - luční směs - 1,5 kg

Medonosná směs je speciálně namíchanou směsí, do které byly vybrány druhy rostlin pro pastvu divoké zvěře. Zároveň se jedná o medonosné květy, které lákají hmyz.

Tato směs byla odborně sestavena po 6ti letém výzkumu, kdy se na různých travnatých a zemědělských plochách testoval obsah směsi. Cílem bylo získat vyvážený poměr květů, listů i semen a to vše po celou dobu pěstování.

Ve směsi jsou obsaženy semena jak vytrvalých rostlin, tak i jednoletých či dvouletých. Ty se následně rozmnožují samovýsevem.

Díky různorodosti semen, rostliny rostou a kvetou v různých časových pásmech po dobu několik let.

Celková výška rostlin se pohybuje mezi 1–2 metrů.

Balení vystačí na plochu 0,15 ha.

Číst víceShow less
936 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
5000240
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat květinovou louku?

  • Ideální doba na výsev je během května
  • Semena se vysévají lehce pod povrch substrátu.
  • Hloubka výsevu je 2 cm.
  • Semena začínají klíčit po 1–2 týdnech.
  • Semena jednotlivých druhů lučních květin klíčí pomalu a v průběhu celého roku, tedy nerovnoměrně.
  • Potřebují dostatečné teplo a zálivku (až na výjimky).
  • Počáteční růst rostlin je pomalý, kvetou většinou až druhým rokem od výsevu.
  • Vzrostlou louku je potřeba poté pravidelně sekat a to již první rok výsevu. Sečením a odstraněním posečené hmoty se uvolní prostor na slunci i pomaleji rostoucím druhům rostlin nebo rostlinám, které vyklíčily později. Sečením se podporuje druhová pestrost lučních květů.
  • Složení: pohanka, slunečnice, žito, řepka ozimá, krmné zelí, zelí brázdící, tuřín ozimý, tuřín po5000240dzimní, kohoutek, oves, mateřídouška luční, hořčice žlutá, ředkev olejná, svazenka, jetel červený, jetel bílý, habr obecný jetel, vojtěška, jitrocel, fenykl obecný, kerblík luční, hnědá třtina, pastinák, brutnák, kukuřičný chvojník, chvojka chocholatá, luční luční, čekanka, škarda luční, divoká mrkev, náprstník červený, kozí brada luční, šťovík luční, mydlice obecná, šampion bílý, vratič obecný, pampeliška obecná, kopřiva, kozlík pravý, divizna velkokvětá, divizna černá.
Číst víceShow less
Detaily produktu
5000240

Parametry

Stanoviště
Slunečné
Výsev / výsadba
Květen
Výška
120 a více
Pěstování
Venku
Travní směs
Speciální
Výrobce
Kiepenkerl
Související produkty
840 Kč s DPH

Rostlinný přípravek Turfcomp je tzv. travní kondicionér s obsahem přírodního hnojiva, mykorhizních hub a absorpčních granulí, které uchovávají půdní vlhkost.

Mykorhizní houby jsou pomocným přípravkem určeným k zapravení do půdy, který podporuje rozvoj kořenového systému, odolnost a výživu rostlin pěstovaných v substrátu s jejich obsahem. Mykorhizní houby jsou prospěšná mikroskopická vlákna napojující se na kořeny rostlin. Mykorhiza napomůže rostlinám k efektivnějšímu a dlouhodobějšímu příjmu živin a vody. Lze tak přírodně dosáhnout krásnějšího vzhledulepší hustoty a vitality trávníku.

Přípravek navíc zlepšuje uchycení, růst a zvyšuje odolnost trávníku vůči suchu a stresu. Pomáhá také zpevňovat půdní povrch a brání vzniku eroze.

Velikost balení: 3000 g

259 Kč s DPH

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.zesemen.cz/travniky-travni-smesi/hnojivo-na-travniky

Rostlinný přípravek Turfcomp je tzv. travní kondicionér s obsahem přírodního hnojiva, mykorhizních hub a absorpčních granulí, které uchovávají půdní vlhkost.

Mykorhizní houby jsou pomocným přípravkem určeným k zapravení do půdy, který podporuje rozvoj kořenového systému, odolnost a výživu rostlin pěstovaných v substrátu s jejich obsahem. Mykorhizní houby jsou prospěšná mikroskopická vlákna napojující se na kořeny rostlin. Mykorhiza napomůže rostlinám k efektivnějšímu a dlouhodobějšímu příjmu živin a vody. Lze tak přírodně dosáhnout krásnějšího vzhledulepší hustoty a vitality trávníku.

Přípravek navíc zlepšuje uchycení, růst a zvyšuje odolnost trávníku vůči suchu a stresu. Pomáhá také zpevňovat půdní povrch a brání vzniku eroze.

Velikost balení: 750 g

178 Kč s DPH

Ledek vápenatý je minerální hnojivo, které má široké využití jak v zahradě, tak v zemědělské výrobě. Je vhodné pro všechny plodiny a kultury (ovoce, zelenina, okrasné rostliny) s výjimkou rostlin vápnostřežných (azalky, rododendrony, brusinky, kanadské borůvky a jiné). 

Pro rychlý účinek provádíme přihnojování v průběhu vegetace postřikem na list.

Pro zmírnění účinku kyselosti je využíván zvláště na kyselých půdách, kde se jeho vlastnosti projeví nejlépe. Velice vhodný je na hnojení všech druhů trávníků. Obsažený vápník má velice příznivý vliv na potlačení tvorby mechu

Velikost balení: 2,5 kg

249 Kč s DPH

EXPERT 3v1 je ve vodě rozpustné krystalické hnojivo s obsahem hlavních živin, hořčíku a železa. Je určené pro hnojení všech typů travnatých ploch.

Přípravek podporuje správný růst, regeneraci a zdravý vzhled hnojené plochy, navíc z této plochy také napomáhá odstranit mech a podporuje rozklad travní plsti.

Přípravek je aplikován ve formě zálivky, která zajišťuje okamžité vstřebání živin listovou plochou a následně kořenovým systémem hnojených trávníků. 

Velikost balení: 1 kg

126 Kč s DPH

BoPon Mech stop, kvalitní vícesložkové minerální travní hnojivo s vyšším obsahem dusíku, podporuje zdravý růst hnojených trávníků a zamezujeme na nich růstu mechu.

Přípravek je vhodný pro hnojení všech typů trávníků.

Velikost balení: 1 kg

237 Kč s DPH

Travin je kombinované granulované hnojivo pro výživu trávníku a udržování bez plevele.

Přípravek obsahuje vyvážené množství draslíku, dusíku, fosforu, hořčíku a stopových prvků s optimálním množstvím 2 herbicidů. Rozpustné látky, obsažené v přípravku TRAVIN, výživné látky a herbicidy se postupně uvolňují mírnými vodními srážkami a do rostlin pronikají hlavně prostřednictvím kořenů. 

Minerální složka zaručuje velmi dobrou výživu trávníku. Přítomnost zeolitového substrátu vzhledem ke svým absorbčním schopnostem zaručuje rovnoměrné a pravidelné přijímání živin a ochranářských látek v dané lokalitě, dále zlepšuje vodní režim, struktury půdy a optimalizuje PH.

Hnojivo postačí na 27 m2.

8 ostatní produkty ze stejné kategorie:
1 314 Kč s DPH

Bylinná směs pro drobnou zvěř je osvědčenou směsí, která účinně posiluje imunitní systém zvěře a přispívá k jejich zdravé výživě.

V balení jsou obsaženy takové druhy rostlin, které se dnes ve volné přírodě vyskytují velmi vzácně.

Tyto rozmanité byliny lákají nejen hlodavce, ale i kopynatou zvěř.

Směs lze použít i jako příměs do jiných trvalkových směsí.

Balení o hmotnosti 1 kg vystačí na plochu 0,1 ha.

1 407 Kč s DPH

Trvalková směs je směsí letniček a vytrvalých bylin. Díky této kombinaci se dočkáte květů hned v prvním roce po výsevu. Louka však, na rozdíl od klasických letničkových směsí, pokvete i další roky. Počítejte s tím, že na stanovišti vydrží 10 let i déle a to prakticky bez práce.

Louka je velice proměnlivá, a to právě díky tomu, že zde naleznete bohaté zastoupení jednotlivých druhů. Zároveň ale neobsahuje jeteloviny ani traviny.

Směs je určena pro suchá stanoviště

Balení 40 g vystačí na 20 m2.

220 Kč s DPH

Květinová směs Ráj pro hmyz obsahuje jednoleté i víceleté rostliny, které na vaší zahradu přilákají užitečný hmyz.

Směs kvete od června a květy rozličných barev a vůní vydrží zpravidla až do září

Rostliny mají také velmi pozitivní vliv na kvalitu a stav půdy.

Směs vysévejte na jaře a v létě do výživné půdy.

Výška porostu je přibližně od 50 do 80 cm.

Semena jsou velmi drobná. Jelikož se jedná o směs, klíčí semena různými rychlostmi.

Balení vystačí na plochu 30 m2.

320 Kč s DPH

Původní název - Slunná stráňka.

Suchá stráňka je osivo složené z 68 druhů lučních květina a travin v poměru 80% květinové osivo ( například rozchodník, mateřídouška, jetel, pupava obecná a pod.) a 20% travin (například svéřep, kostřava, smělek, psineček a pod.).

Speciální složení osiva je vysoce odolné vůči suchu a přímému slunci.

Tato směs lučních květin  se vyznačuje nízkým vzrůstem.

Balení 40 g vystačí na 20 až 40 m2 plochy.

143 Kč s DPH

Směs Butterfly Island obsahuje jednoleté i vytrvalé rostliny, které jsou ideální potravou pro motýli, vyvíjejících se housenky a ostatní hmyz. Poskytnou také ochranu při kladení vajíček.

Výsevem vytvoříte na vaší zahradě druhově bohaté a barevné květinové království, které vytvoří oblíbené místo zejména pro motýly

Rostliny z této směsi budou v rámci celého léta až do podzimu měnit barvy a kompozice.

Výška porostu je až 150 cm.

Balení vystačí na plochu 100 m2.

293 Kč s DPH

Osivo je složeno pouze ze semen lučních květin, bez obsahu trav. Využívá se především k dosévání pestrých luk a mezerovitých trávníků. 

Osivo můžete vysévat v průběhu celého roku na holá místa, často se využívá také k dosévání míst po rozhrabaných krtinách. 

Počítejte s tím, že květy se začínají objevovat až ve druhém roce. 

Balení vystačí na plochu 20-40 m2.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se