×

Kategorie

Portulák zimní - Batolka prorostlá - Claytonia perfoliata - semena - 100 ks

Portulák zimní je jednoletá, velmi chutná zelenina. Svou domovinu má v severní Americe. Zde se vyskytuje volně na pobřeží.

U nás ho můžeme pěstovat i v zimních měsících. Je mrazuvzdorný. Jeho lehce kyselá chuť příjemně ochutná vaše saláty. Ideálně se hodí na zahrady.

Číst víceShow less
25 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000401
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat portulák?

  • Semena vyséváme od ledna do února nebo od září až do prosince.
  • Optimální teplota ke klíčení je pod 12 °C.
  • Ideální spon je 15 x 15 cm.
  • Stanoviště volíme teplé.
  • Půda by měla být lehká, smíchaná s uleželým kompostem.
  • Rostlina patří mezi nejvíce mrazuvzdornou zeleninu.
Číst víceShow less
Detaily produktu
1000401

Parametry

Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Výsev / výsadba
Leden
Listopad
Prosinec
Září
Únor
Říjen
Výška
0 - 10 cm
BIO kvalita
Ne
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Březen
Duben
Ranost odrůdy
Raná
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Související produkty
172 Kč s DPH

Past na slimáky je bezpečnou, účinnou a ekologicky nezávadnou pastí, která chrání rostliny na zahradách a záhonech proti slimákům a hlemýžďům.

Past má nenápadný design a je šetrná k životnímu prostředí. Navíc je bezpečná a nezávadná pro domácí zvířata nebo divokou zvěř.

V balení naleznete 2 ks pasti.

185 Kč s DPH

Ekologický přípravek Plantasorb zajišťuje v suchých obdobích vyrovnaný růst rostlin a zlepšuje provzdušnění půdy. Dále zaručuje stálý přísun vody k rostlinám zabraňuje prosakování, čímž navíc šetří vodu.

Ve spojení s mykorhozními houbami funguje tento produkt nejlépe – získávají z něj živiny, které zajišťují efektivní přenos získané vody ke kořenovému systému rostliny.

Výhodou tohoto přírodního produktu je, že zůstane v půdě několik let a postupně se rozkládá.

Velikost balení: 750 g

247 Kč s DPH

Vypichovák značky Stocker je kvalitním kouskem zahradního nářadí.

Jedná se o ocelový vypichovák s masivní plastovou rukojetí, který díky závitu můžeme našroubovat na dlouhou násadu na nářadí.

Velkou výhodou vypichováku je nízká hmotnost a délka, která zajistí snadnou manipulaci při vypichování plevele.

119 Kč s DPH

Fytovit je účinným zdrojem přijatelného hořčíku a železa podporujícího zdravý růst rostlin vhodný pro užití na vinnou révu, okrasné rostliny, zeleninu, jahody, ovocné dřeviny a další. Přípravek je účinný proti žloutnutí listů – chloróze.

Při prvotních příznacích žloutnutí listů aplikujeme na postiženou rostlinu postřik připravený smícháním 6 litrů vody s 15 ml přípravku. Ošetření neprovádíme za přímého slunce. 

Velikost balení: 500 ml

159 Kč s DPH

Kristalon Start je krystalický ve vodě rozpustný hnojící přípravek s obsahem potřebných živin, mikroprvků a minerálních látek pro zdravý rozvoj hnojených rostlin.

Přípravek je vhodné použít pro hnojení rostlin, drobného ovoce i okrasných rostlin.

Velikost balení: 500 g

178 Kč s DPH

Ledek vápenatý je minerální hnojivo, které má široké využití jak v zahradě, tak v zemědělské výrobě. Je vhodné pro všechny plodiny a kultury (ovoce, zelenina, okrasné rostliny) s výjimkou rostlin vápnostřežných (azalky, rododendrony, brusinky, kanadské borůvky a jiné). 

Pro rychlý účinek provádíme přihnojování v průběhu vegetace postřikem na list.

Pro zmírnění účinku kyselosti je využíván zvláště na kyselých půdách, kde se jeho vlastnosti projeví nejlépe. Velice vhodný je na hnojení všech druhů trávníků. Obsažený vápník má velice příznivý vliv na potlačení tvorby mechu

Velikost balení: 2,5 kg

2 ostatní produkty ze stejné kategorie:
30 Kč s DPH

Šrucha zlatá je často mylně považována za plevel, ale v lidovém léčitelství a kuchyni má spoustu využití. Původem je rostlina z oblasti Ameriky.

Obsahuje vysoké množství vitamínů a dalších prospěšných látek, které pomáhají snížit horečku, zlepšit trávení a snížit hladinu cholesterolu.

V kuchyni se šrucha s oblibou používá do zeleninových salátů.

Rostlinu lze pěstovat i v truhlíku za oknem. Pokud semena včas vysejete, můžete se v létě těšit z krásných žlutých květů.

54 Kč s DPH

BIO Portulák zimní, známý jako batolka prorostlá, je pěstitelsky nenáročná listová zelenina. Portulák je určen pro podzimní, zimní a jarní sklizeň.

Listy rostou v přízemní růžici, která dosahuje okolo 10 cm na výšku. Jsou velmi chutné a obsahují velké množství vitamínů, minerálů a kyseliny listové. Konzumovat je lze za syrova i se stopkami.

Sklizeň je z jedné rostliny možná 3–4x, po seříznutí listy znovu dorostou.

Pokud si chcete zajistit bohatou úrodu i na další sezónu, nechte rostlinu vykvést a vysemenit, koncem léta opět vyklíčí.

Semena jsou v bio kvalitě, vypěstována v rámci ekologického zemědělství dle platných norem EU.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se