×

Kategorie

Travník Park - Forestina Grass - travní směs - 500 g

Travní směs Park má vynikající odolnost vůči plevelům. Výhodou této směsi je, že vyniká rychlým vývojem po zásevu.

Směs je určena k zatravnění poškozených a prořídlých travních porostů.

Číst víceShow less
134 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
5000219
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat trávník?

 • Je nutné před výsevem půdu řádné připravit.
 • Přibližně 6–8 týdnů před výsevem prokypřete půdu do hloubky a zbavte ji nežádoucího plevele.
 • Půdu lze před zakládáním trávníku prohnojit.
 • Výsev probíhá v době, kdy je teplota již kolem 10 °C, ideálně od března do dubna nebo od července do září.
 • Při správných podmínkách dochází ke klíčení do 2–3 týdnů od výsevu.
 • Během prvních 4 týdnů po výsevu je potřeba půdu udržovat vlhkou a pravidelně ji zalévat.
 • V období většího sucha a větrnějších podmínek zalévejte vícekrát za den.
 • První sečení probíhá po cca 4 týdnech po výsevu na výšku 7–10 cm.
 • Po 3–4 týdnech doporučujeme trávník začít hnojit.
 • Výška sestřihu: 5–6 cm.
 • Balení vystačí na 25 m2.
 • Složení: Jílek vytrvalý / Xenon (35 %), Jílek vytrvalý / Mustang (30 %), Jílek jednoletý / Logics (15 %), Kostřava červená / Gondolin (10 %), Kostřava červená / Maxima (10 %).
Číst víceShow less
Detaily produktu
5000219

Parametry

Výsev / výsadba
Duben
Květen
Srpen
Září
Červen
Červenec
Říjen
Pěstování
Venku
Velikost balení
500 g
Travní směs
Na dosev
Okrasná
Regenerační
Výrobce
Forestina
Související produkty
223 Kč s DPH

Hoštické trávníkové hnojivo EXPERT je čistě přírodní organické hnojivo, které je určeno pro celoroční výživu všech typů trávníků.

Přípravek je vyrobený z guána, fermentovaného drůbežího trusu a dalších organických materiálů, např. melasy. Obsahuje základní živiny NPK a stopové prvky z použitelných surovin.

Výhodou hnojiva je, že neobsahuje průmyslově vyráběné složky, proto jej můžeme použít při pěstování plodin v BIO režimu.

Hnojivo působí příznivě na písčitých a na živiny chudých půdách. Obsahuje vyšší množství draslíku a je vhodný ho použít na podzimní hnojení.

Balení 2,5 kg vystačí cca na 25–31 m2 plochy.

259 Kč s DPH

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.zesemen.cz/travniky-travni-smesi/hnojivo-na-travniky

Rostlinný přípravek Turfcomp je tzv. travní kondicionér s obsahem přírodního hnojiva, mykorhizních hub a absorpčních granulí, které uchovávají půdní vlhkost.

Mykorhizní houby jsou pomocným přípravkem určeným k zapravení do půdy, který podporuje rozvoj kořenového systému, odolnost a výživu rostlin pěstovaných v substrátu s jejich obsahem. Mykorhizní houby jsou prospěšná mikroskopická vlákna napojující se na kořeny rostlin. Mykorhiza napomůže rostlinám k efektivnějšímu a dlouhodobějšímu příjmu živin a vody. Lze tak přírodně dosáhnout krásnějšího vzhledulepší hustoty a vitality trávníku.

Přípravek navíc zlepšuje uchycení, růst a zvyšuje odolnost trávníku vůči suchu a stresu. Pomáhá také zpevňovat půdní povrch a brání vzniku eroze.

Velikost balení: 750 g

Sleva 20%
87 Kč s DPH 109 Kč

Pachový přípravek proti krtkům je prostředek k humánnímu omezení výskytu krtků a jiných zvířat v oblastech, kde jsou nežádoucí.

Přípravek v podobě pachových sáčků umístíte do všech krtin, které se nachází na vaší zahrádce. 

Krtky odpuzuje právě jejich pach a v jeho blízkosti nevydrží dlouho

Obsah balení je 2 ks pachových sáčků.

178 Kč s DPH

Ledek vápenatý je minerální hnojivo, které má široké využití jak v zahradě, tak v zemědělské výrobě. Je vhodné pro všechny plodiny a kultury (ovoce, zelenina, okrasné rostliny) s výjimkou rostlin vápnostřežných (azalky, rododendrony, brusinky, kanadské borůvky a jiné). 

Pro rychlý účinek provádíme přihnojování v průběhu vegetace postřikem na list.

Pro zmírnění účinku kyselosti je využíván zvláště na kyselých půdách, kde se jeho vlastnosti projeví nejlépe. Velice vhodný je na hnojení všech druhů trávníků. Obsažený vápník má velice příznivý vliv na potlačení tvorby mechu

Velikost balení: 2,5 kg

271 Kč s DPH

EXPERT 3v1 je ve vodě rozpustné krystalické hnojivo s obsahem hlavních živin, hořčíku a železa. Je určené pro hnojení všech typů travnatých ploch.

Přípravek podporuje správný růst, regeneraci a zdravý vzhled hnojené plochy, navíc z této plochy také napomáhá odstranit mech a podporuje rozklad travní plsti.

Přípravek je aplikován ve formě zálivky, která zajišťuje okamžité vstřebání živin listovou plochou a následně kořenovým systémem hnojených trávníků. 

Velikost balení: 1 kg

126 Kč s DPH

BoPon Mech stop, kvalitní vícesložkové minerální travní hnojivo s vyšším obsahem dusíku, podporuje zdravý růst hnojených trávníků a zamezujeme na nich růstu mechu.

Přípravek je vhodný pro hnojení všech typů trávníků.

Velikost balení: 1 kg

237 Kč s DPH

Travin je kombinované granulované hnojivo pro výživu trávníku a udržování bez plevele.

Přípravek obsahuje vyvážené množství draslíku, dusíku, fosforu, hořčíku a stopových prvků s optimálním množstvím 2 herbicidů. Rozpustné látky, obsažené v přípravku TRAVIN, výživné látky a herbicidy se postupně uvolňují mírnými vodními srážkami a do rostlin pronikají hlavně prostřednictvím kořenů. 

Minerální složka zaručuje velmi dobrou výživu trávníku. Přítomnost zeolitového substrátu vzhledem ke svým absorbčním schopnostem zaručuje rovnoměrné a pravidelné přijímání živin a ochranářských látek v dané lokalitě, dále zlepšuje vodní režim, struktury půdy a optimalizuje PH.

Hnojivo postačí na 27 m2.

8 ostatní produkty ze stejné kategorie:
3 997 Kč s DPH

Luxusní trávník Majestic Classic je reprezentační trávník, který vydrží vysokou zátěž.

Výhodou trávní směsi je, že klíčí rychle, spolehlivě a je jednoduchý na údržbu.

Hodí se na všechny místa, ale převážně se používá se pro hřiště a sportovní areály.

Osivo je použitelné i k obnově trávníku bez předchozího kypření půdy.

Ideální výška sestřihu je 4–5 cm.

514 Kč s DPH

Směs perel na dosev trávníku od značky Kiepenkerl řady Profi-Line představuje skvělého pomocníka pro celoroční dosévání trávníku, a to třikrát až čtyřikrát ročně.

Jedná se o speciální odrůdy trávy, které zajistí zelenou barvu a vysokou odolnost trávníku.

Směs má ochranný materiál, který obklopuje každé semínko. Jedná se o inovativní a certifikovaný materiál, který umožňuje akumulovat vodu a poskytuje semenům ochranu před rychlým vysycháním. Navíc je zásobuje přírodními, pro klíčení nezbytnými látkami. Díky tomu se zvyšuje úspěšnost setí, protože semena rychle klíčí, a dochází k podpoře silného a zdravého růstu trávníku

V neposlední řadě je dosaženo rovnoměrného rozložení semen a jejich snadné viditelnosti na oseté ploše. Semena mají také vyšší hmotnost, což pomáhá minimalizovat ztrátu semen vlivem krmení ptáky nebo odnosem větrem.

Balení o hmotnosti 1,5 kg vystačí na plochu až 50 m2.

Novinka
103 Kč s DPH

Směs perel na dosev trávníku od značky Kiepenkerl řady Profi-Line představuje skvělého pomocníka pro celoroční dosévání trávníku, a to třikrát až čtyřikrát ročně.

Jedná se o speciální odrůdy trávy, které zajistí zelenou barvu a vysokou odolnost trávníku.

Směs má ochranný materiál, který obklopuje každé semínko. Jedná se o inovativní certifikovaný materiál, který umožňuje akumulovat vodu a poskytuje semenům ochranu před rychlým vysycháním. Navíc je zásobuje přírodnímipro klíčení nezbytnými látkami. Díky tomu se zvyšuje úspěšnost setí, protože semena rychle klíčí, a dochází k podpoře silného a zdravého růstu trávníku

V neposlední řadě je dosaženo rovnoměrného rozložení semen a jejich snadné viditelnosti na oseté ploše. Semena mají také vyšší hmotnost, což pomáhá minimalizovat ztrátu semen vlivem krmení ptáky nebo odnosem větrem.

Balení o hmotnosti 1,5 kg vystačí na plochu až 3–4 m2.

445 Kč s DPH

Trávník na dosévání značky Kiepenkerl je speciální směsí kvalitního travního osiva určeného k dosévání všech typů trávníků.

Tento druh travního osiva rychle klíčí a vytváří hustý krásně zelený a odolný trávník se skvělými regeneračními schopnostmi.

Jedná se o pomalu rostoucí travní směs.

Směs je vhodná pro 50 m2.

3 484 Kč s DPH

Dosevem travní směsí od Kliepenkerlu docílíme krásného travního porostu v holých místech, nebo máme-li trávník řídký. Jedná se o vybrané travní směsi vhodné pro dosévání všech druhů trávníků.

Časté sečení podporuje houstnutí, ale při rychlém růstu tráva rychle spotřebuje všechny živiny v půdě. 

Trávníkové hnojivo BioPon 3 kg nebo Expert trávníkové hnojivo 3 v 1 - 1 kg obohacuje půdu o nejpotřebnější živiny.

Trávník tak nezarůstá plevelem a sníží se počet suchých míst a také intenzita vyrůstání mechu. Speciální směsí kvalitního travního osiva určeného k dosévání všech typů trávníků. Tento druh travního osiva rychle klíčí a vytváří hustý krásně zelený a odolný trávník se skvělými regeneračními schopnostmi.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se