×

Kategorie

Plodová zelenina

Plodová zelenina je zelenina, která má jedlé plody. Do této kategorie patří např. rajčata, papriky, okurky, ale i cuketa, dýně či meloun.

Většina druhů se pěstuje na zahradě, ale jsou mezi nimi i výjimky, které je možné pěstovat na balkóně či v závěsném květináči. Semena je vhodné si předpěstovat v sadbovacím květináči se substrátem na výsev a množení. Při přesazení rostlinek je dobré použít vhodný substrát spolu s organickým hnojivem (slepičí hnůj, kompost).

Číst více
 • Rajčata

  Rajčata

  Když se řekne rajče, většina si představí červený plod kulatého tvaru. Omyl. Rajče může být i žluté, fialové, zelené nebo dokonce černé. Může být i oválné, ploché či ve tvaru hrušky. Jedno mají ale i přes všechno společné – můžete si je vypěstovat sami doma ze semen z naší nabídky. Stačí si jen vybrat – keříčkové, tyčkové, koktejlové či divoké.

  Vypěstovaná rajčata jsou chutnější. Zároveň rajčata obsahují rostlinné barvivo lycopen, které je vysoce účinným antioxidantem. Podle několika studií bylo prokázáno, že strava bohatá na rajčata podstatně snižuje nebezpečí vzniku některých druhů rakoviny.

 • Papriky

  Papriky

  Papriky se dnes pěstují po celém světě. Jsou velmi oblíbené ve studené i teplé kuchyni. V nabídce máme nepřeberné množství semen paprik od těch sladkých, až po extra pálivé chilli.

 • Okurky

  Okurky

  Nabízíme velký výběr semen okurek, od salátovek přes nakládačky až po netradiční druhy, které se hodí třeba jako dekorace.

 • Meloun

  Meloun

  V této kategorii naleznete semena melounu, od těch klasických vodních po cukrové. Jejich pěstování není složité, potřebují hlavně dostatek vláhy a slunce.

 • Cukety

  Cukety

  Cukety nebo také letní tykve rostou v podstatě sami. Pokud jim poskytnete dostatek místa, odmění se vám velkou úrodou. Můžete vybírat z naší bohaté nabídky této oblíbené zeleniny.

 • Dýně, Tykve

  Dýně, Tykve

  V této kategori najdete obrovské množství různých dýní a tykví. Ať už třeba v kuchyni velmi oblíbené hokkaido, špagetovou dýni nebo okrasné tykvičky. Patří sem třeba i patizon nebo indická okurka.

 • Kukuřice

  Kukuřice

  Pokud máte rádi kukuřici, můžete si ji zkusit vypěstovat i sami. Její zrna obsahují velké množství vitamínů B a jsou i velmi chutná. Její pěstování vyžaduje hlínopísčitou hlínu a dostatek slunečních paprsků. Vybírat můžete ze široké nabídky semen různých druhů kukuřice.

 • Patizony

  Patizony

 • Lilky

  Lilky

  Lilek je trochu náročnější na pěstování. Vyžaduje, aby okolní teplota neklesla pod 18 °C a také nemá rád vítr. Proto je dobré ho pěstovat ve skleníku. Vybírejte ze semen lilku, která máme v nabídce.

 • Tomatillo, Mochyně

  Tomatillo, Mochyně

 • Lagenárie

  Lagenárie

Zobrazení 1-20 z 388 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se