×

Kategorie

Sadbový česnek

Česnek dělíme na česnek paličák a česnek nepaličák. Paličák má kolíkové květenství s cibulkami, které se musí odstranit, aby úroda nebyla nízká. Nepaličák má jednodušší pěstování, které navíc zaručuje určitý výnos, tvoří více stroužků a má lepší skladovatelnost. Některé druhy lze vysazovat jak na jaře, tak na podzim.

V lidovém léčitelství je využíván již několik tisíciletí a po mnoho staletí ho lidé používají ke kořenění jídel. Bez jeho charakteristické chuti se neobejdou žádné kuchyně.

Pomáhá při snižování vysoké hladiny cholesterolu v krvi, navíc má také hypoglykemický a protinádorový efekt a velmi pozitivně působí na imunitní systém. Odpradávna jsou vyzdvihovány jeho pozitivní účinky v boji proti střevním onemocněním.

Uskladněný česnek může být napaden roztočem tzv. vlnovníkem česnekovým. Ochranou před tímto škůdcem je česnek po zakoupení ihned namořit v Sulce. Česnek rozdružte a nechte do dvě hodiny v Sulce. Poté ho rychle usušte ve stínu a uskladněte do doby, než ho zasadíte. Místo Sulky můžete použít BIO metodu, která spočívá v máčení česneku v roztoku z přesličky rolní.

Číst víceShow less

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se