×

Kategorie

Zelenina - semena

Zelenina je důležitou součástí výživy člověka. Obsahuje mnoho cenných vitamínů a minerálních látek. Její pěstování není nijak složité. Pro většinu pěstovaných zelenin jsou vhodné středně těžké humózní půdy. Vypěstuje si na zahrádce Vaše oblíbené druhy zeleniny.

Číst více
 • Plodová zelenina

  Plodová zelenina

  Plodová zelenina je velice zdravá. Má jedlé plody, které si můžete vypěstovat sami na vaší zahrádce. Mezi plodovou zeleninu patří například rajčata, papriky, okurky nebo cukety.

 • Listová zelenina

  Listová zelenina

  Listová zelenina se pěstuje pouze pro listy, z čehož vyplývá i její základní vlastnost. Má vesměs krátkou vegetační dobu, protože nevytváří plody ani semena. Má nízkou energetickou hodnotu a je významná zejména obsahem vitaminu C, vitaminu E a kyseliny listové. V naší nabídce najdete například semena salátu, špenátu, kozlíčku nebo zajímavého mangoldu.

 • Kořenová zelenina

  Kořenová zelenina

  Kořenová zelenina patří k nejstarším v Česku pěstovaným druhům zeleniny. Je bohatým zdrojem vitamínů, minerálních látek, vlákniny, éterických olejů a jiných pro člověka důležitých látek. Vypěstujte si proto vlastní mrkev, petržel nebo například celer.

 • Luskoviny

  Luskoviny

  Lusková zelenina se pěstuje pro lusky či boby. Vyberte si z naší nabídky fazolí, hrášku, bobů nebo sóji.

 • Cibulová zelenina

  Cibulová zelenina

  K cibulové zelenině řadíme pažitku, česnek, cibuli a pórek. Obsahuje velké množství důležitých vitamínů, minerálů a jejich solí. Navíc má bohaté využití v kuchyni a v lidovém léčitelství. 

 • Asijská zelenina

  Asijská zelenina

  Netradiční chuť, vůně i vzhled, to je zelenina pocházející z Dálného východu. Obyvatelé asijských zemí věnují velkou pozornost dochucování jídel právě různými bylinkami nebo kombinací salátu s výraznými chutěmi. Můžeme se jimi inspirovat a na našich zahrádkách i balkonech začít pěstovat například zelí Pak choi, japonskou hořčici Mizunu nebo Perilu na podporu imunity.

  Nejlepší období pro jejich pěstování je letní výsev s podzimní sklizní. Zasadit je však můžete i na jaře, jen mějte na paměti, že horké letní dny jim příliš nesvědčí.

 • Košťálová zelenina

  Košťálová zelenina

  Začněte s pěstováním košťálové zeleniny. Košťálová zelenina, především brokolice, květák a zelí, může pomoci proti nádorovému onemocnění - obsahuje mimo jiné látku zvanou sulforafan, která má prokazatelně protinádorové účinky. 

 • Okrasná zelenina

  Okrasná zelenina

  Zeleninu můžete pěstovat i jako okrasné rostliny. Vypěstujte si okrasné zelí, tykve nebo neobvyklé okurky. 

Zobrazení 1-20 z 777 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se