×

Kategorie

Papriky

Paprika je původem ze Střední Ameriky. Do Evropy se dostala v 19. století a zpočátku se pěstovala jen jako okrasná rostlina. Později se začala využívat jako koření a následně i jako chutná zelenina. Papriky dodávají jídlu chuť, barevnost a mnoho prospěšných látek (vitamín C, vláknina, kapsaicin, …).

Semena paprik je ideální zasít již v únoru, ale nemusíte se bát je zasít i později, úroda bude i tak veliká. V nabídce máme nepřeberné množství semen paprik, ze kterých si vybere každý – papriky sladké, chilli papričky (mírně pálivé, středně pálivé, velmi pálivé, extrémně pálivé) a kozí/beraní rohy.

Číst více
 • Papriky sladké

  Papriky sladké

  Sladké papriky můžete pěstovat i na balkonech. Spolu s rajčaty jsou nejoblíbenější zeleninou českých zahrádkářů. Zakoupit si můžete semena všemožných druhů a barev. Semena můžete začít vysévat již v zimě. Do záhonu/nádoby je přesaďte až v červnu. Chraňte je před větrem.

  Červené papriky obsahují značné množství vitamínu A a C. Tyto vitamíny chrání pleť před předčasným stárnutím. Také obsahuje rutin, který chrání cévy před kornatěním.

  Žluté papriky jsou zdrojem vitamínu E a luteinu, které chrání oči před rizikem vzniku šedého zákalu.

  Zelené papriky obsahují kyselinu listovou, jež je důležitá pro těhotné ženy a vývoj plodu. Zároveň podporují dobrou náladu.

 • Kozí/beraní rohy

  Kozí/beraní rohy

  Patříte mezi milovníky dlouhých štíhlých papriček, kterým se přezdívá kozí či beraní rohy? Tyto mírně pikantní papričky v barevných odstínech žluté, červené i zelené si můžete vypěstovat i doma z našich semínek. Kozí/beraní rohy se pěstují hlavně ve fóliovníku či skleníku a jelikož dosahují vyššího vzrůstu, počítejte, že k nim bude nutné dát oporu.

  Za syrova mají výraznou chuť a jsou plné vitamínu C. Nejlepší jsou však naložené do láku, které můžete konzumovat jen tak, či je podávat jako přílohu ke grilovanému masu.

 • Chilli mírně pálivé

  Chilli mírně pálivé

  Kategorie těchto Chilli papriček se na stupnici pálivosti pohybuje někde mezi 500 až 10 000 SHU. Najdete zde papričky různých barev, chutí i tvarů.

  Jelikož jsou tyto papričky pouze mírně pálivé, staly se nenahraditelnou součástí v kuchyni. Plody mírně pálivých odrůd se dají jíst i za syrova. Využití najdou v salátech, pod maso, můžete je nakládat. Za delikatesu se považují chilli papričky plněné sýrem, následně obalené a osmažené.

 • Chilli středně pálivé

  Chilli středně pálivé

  Tato skupina Chilli papriček se na stupnici pálivosti pohybuje v rozmezí od 10 000 do 100 000 SHU. Patří sem papriky, které nejsou pálivé ani moc ani málo, takový střed pro gurmány. Vybírat můžete z více jak 20 druhů, které mají plody rozličných tvarů i barev.

 • Chilli velmi pálivé

  Chilli velmi pálivé

  Tyto chilli papričky jsou už opravdu pro fajnšmekry. Na stupnici pálivosti se pohybují v rozmezí 100 000 až 1 590 000 SHU, takže i při malém množství můžete mít pocit, jako by Váš pokrm doslova hořel. Velmi pálivé chilli papričky mají mimo jiné i příznivé účinky na lidské zdraví.

  Chilli obsahují kapsaicin, který stimuluje receptory nervových zakončení jazyka a my tak vnímáme pocit pálení. Kapsaicin je považován za látku účinnou při hubnutí, jelikož potlačuje chuť k jídlu a zároveň zrychluje metabolismus. Vědci dokonce prokázali, že kapsaicin má značné účinky proti rozvoji nádorových onemocnění. Dále má značný vliv při léčení trombózy a křečových žil.

 • Chilli extrémně pálivé

  Chilli extrémně pálivé

  Extrémně pálivé chilli papričky jsou opravdu pro milovníky chilli. Jejich pálivost se pohybuje na stupnici od 1 000 000 do 2 000 000 SHU. Papričky lze pěstovat na slunném stanovišti za oknem či na balkóně, ale lepší úrody dosáhnete ve fóliovníku/skleníku, kde mají zajištěný dostatek světla, tepla a vláhy.

  Mezi nejextrémněji pálivé chilli papričky patří odrůda Trinidad Scorpion Moruga, ze které se vyrábí nejpálivější omáčka na světě Moruga Mučíto.

  V nabídce naleznete i chilli papričku Chilli 7 Pot Douglah Red, o které se říká, že je natolik pálivá, že vystačí na 7 hrnců pokrmu Chilli con carne.

Zobrazení 1-24 z 116 položek

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se