×

Kategorie

Okrasné rostliny

Zahradu bez okrasných květin si neumí asi nikdo z nás představit. Ideální je vysazovat okrasné květiny na zahradu tak, aby nám zahrada kvetla nepřetržitě. Podle toho je třeba volit i jednotlivé druhy květin, které mají odlišnou dobu kvetení. Mezi nejvděčnější rostliny s nepříliš náročnou péčí patří trvalky, které tvoří stěžejní strukturu květinové zahrady. Doplňujeme je letničkami a dvouletkami.

V naší široké nabídce si vybere i ten náročnější zahrádkář.

Číst více
 • Letničky

  Letničky

  Spolu s trvalkami a dvouletkami tvoří základ okrasné zahrady. Oživí její nudné kouty, ale stejně tak si mnoho druhů můžete vypěstovat klidně i na balkoně. Letničky jsou okrasné především díky svým květům, ale některé ozvláštní záhony či truhlíky také svými listy. Nebojte se skupinové výsadby a namíchejte si spolu s naší pomocí barevný koktejl, který potěší nejen Vaše oči.

 • Dvouletky

  Dvouletky

  Někomu možná může vadit, že dvouletky nekvetou hned první rok a nevydrží tak dlouho co běžné trvalky. Avšak zahrada je živý organismus, žije a mění stejně jako náš vkus a naše potřeby. Proto jsou dvouletky to pravé pro ty, kteří mají rádi změnu. Chce to trochu trpělivosti, ale na hezké věci se vyplatí počkat si, což u dvouletých okrasných rostlin platí dvojnásob. 

 • Trvalky

  Trvalky

  Asi nejširší skupinou okrasných rostlin jsou právě trvalky. Jsou oblíbené pro své nenáročné pěstování, poměrně dlouhou výdrž a není nutné o ně příliš pečovat. Proto jsou tak oblíbené u pěstitelů, kteří mají na své zahrady a balkony poměrně málo času. Současně ale tvoří spolu s dvouletkami a letničkami základ zahrady. U nás najdete široký výběr od těch nejnižších půdopokryvných trvalek až po jeden až dva metry vysoké skvosty. 

 • Vodní a bahenní

  Vodní a bahenní

  Nabízíme vám pestrou škálu vodních i bahenních rostlin pro vaše zahradní jezírko. Tyto rostliny jsou jedním z hlavních pilířů biologického čištění vody. Navíc mohou krásně kvést či zaujmout svými listy.

 • Okrasná zelenina

  Okrasná zelenina

  Zeleninu můžete pěstovat i jako okrasné rostliny. Vypěstujte si okrasné zelí, tykve nebo neobvyklé okurky. 

Zobrazení 1-24 z 523 položek

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se