×
PPL Parcelshop
Co vás zajímá?

Pěstování na balkóně (2)

Pěstování bylinek na vašem balkoně přináší mnoho výhod, nejenže máte vždy po ruce čerstvé ingredience pro vaření, ale také zkrášlíte svůj prostor a můžete si při péči o ně užívat chvilky klidu a odpočinku. Prozkoumejte různé druhy bylinek a najděte si své oblíbené, které vás osloví svou chutí a vůní. S malou dávkou lásky a pozornosti mohou bylinky na balkoně prosperovat po celý rok, přinášející vám radost a svěžest.

Mezi nejoblíbenější balkonové bylinky patří aromatická bazalka, osvěžující petržel, jemná pažitka, léčivá šalvěj, intenzivní tymián, chladivá máta, exotický koriandr a pikantní oregano. Každá z nich má své jedinečné vlastnosti, které mohou obohatit vaše pokrmy a zároveň přispívat k vašemu zdraví.

Při výběru bylinek je klíčové myslet na to, jaký druh péče potřebují a jak se vyrovnávají s omezeným prostorem balkonu. Většina z nich preferuje slunečné stanoviště, ale některé, jako máta nebo pažitka, si poradí i v polostínu.

Důležitá je také správná volba nádob. Pro bylinky jsou ideální květináče s drenážními otvory, které zabrání přemokření kořenů. Můžete použít jednotlivé květináče pro každou bylinku nebo větší truhlík, kde vytvoříte malou bylinkovou zahradu.

Bylinky na balkoně vyžadují pravidelnou zálivku, aby půda byla stále vlhká, ale ne přemokřená. Důležité je také pravidelné hnojení, nejlépe s použitím organických hnojiv. Bylinky často potřebují pravidelné prořezávání, což podporuje jejich růst a pomáhá udržovat rostlinu zdravou a produktivní. Odstraňování starých a odkvetlých částí rostliny také zabraňuje šíření chorob a škůdců.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se