×
Co vás zajímá?

Netradiční květy okrasných rostlin (2)

Klasické květy v barvách bílé, růžové, červené, žluté či oranžové zdobí téměř každou zahrádku, co si tak vypěstovat rostliny v netradičních barvách?

Modré květy

Krokus Sky Blue

Velkokvětá odrůda šafránu, která svým tvarem květů připomíná tulipány. Její netradiční žíhané květy modré barvy se objevují v průběhu března a dubna. Rostlina dosahuje celkové výšky 8–10 cm. Díky tomu můžete krokus pěstovat nejen v záhoně, ale i ve skalce a truhlíku.

Modřenec Valerie Finish

Pěstitelsky nenáročná robustní, kompaktní a hustě kvetoucí odrůda, která dosahuje výšky 10–20 cm. Krásné vonné květy ve světle modré barvě přechází do leskle stříbrné barvy a objevují se v průběhu dubna. Hodí se pro pěstování v okrasném záhoně či v pěstební nádobě. Cibulky jsou mrazuvzdorné, a tak je lze ponechat na stejném stanovišti i několik let.

Hyacint Crystal Palace

Tato netradiční plnokvětá odrůda hyacintu je výraznější než jiné druhy. Rostlina kvete od dubna do května tmavě modrými květy, které krásné voní. Hyacint dorůstá do výšky přibližně 25 cm a lze ho pěstovat v okrasném záhoně či v truhlíku na balkóně a terase.

Kosatec síťkovaný Harmony

Jedná se o nízkou odrůdu kosatce, která je původem z oblasti Kavkazu. Krásné květy modré barvy se objevují od konce zimy či brzy z jara. Rostlina dosahuje výšky kolem 15 cm, a tak se hodí pro pěstování na záhoně, skalce či pěstební nádobě na balkónech a terasách.

Ladoňka sibiřská modrá

Ladoňka je pěstitelsky nenáročná okrasná cibulovina, která svými drobnými květy modré barvy zaujme každého. Kvete v průběhu března a dubna a dosahuje výšky 10–20 cm. Rostlina nejlépe vynikne ve skalce.

Výše uvedené okrasné cibuloviny jsou vhodné pro podzimní výsadbu.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se