×
PPL Parcelshop
Co vás zajímá?

Rostliny na suchá stanoviště

Zaměření se na pečlivý výběr rostlin adaptovaných k suchým podmínkám umožňuje těšit se z rozkvetlých zahrad, i když přírodní vláha je nedostatečná. Tímto způsobem lze omezit závlahu bez toho, aby došlo k úbytku květů a zeleně ve vašem okolí. Vybrali jme pro vás pár zástupců okrasných rostlin, které můžete pěstovat na suchých místech vaší zahrady.

Levandule

Aromatická levandule je pro svou pěstitelskou nenáročnost a schopnost rychle se rozrůstat oblíbenou rostlinou mnoha zahrad. Jedná se také o velmi ceněnou léčivou rostlinu, která má uklidňující účinky.

Vlčí mák

Nejznámější květy rudé barvy si představí snad každý. Mák je známou a oblíbenou letničkou, která je vhodná i pro začínající pěstitele. Květy mohou mít kromě červené barvy i žlutou, bílou, růžovou nebo dokonce oranžovou.

Verbena

Verbena, kterou mnozí znají pod názvem sporýš, je půvabná rostlina, která není původním druhem české flóry. Přesto si získala srdce mnoha zahrádkářů a stala se oblíbeným prvkem zahrad, skalek a balkonových truhlíků. Její pěstování není jen radost pro oko, ale verbena má také blahodárné účinky na lidské zdraví.

Mateřídouška

Silná a velmi aromatická bylinka, která není na pěstování náročná – mateřídouška. Tato vytrvalá rostlina vám poroste téměř všude – ve skalce, na suchých zídkách, terasách či v okolí obrubníků. Navíc se jedná o velmi ceněnou rostlinu v léčitelství, jelikož má dezinfekční a uklidňující účinky.

Pelyněk

Pelyněk je pěstitelsky nenáročná rostlina, která je známá pro své léčivé schopnosti. Rostlina skvěle vynikne pod stromy, poblíž keřů nebo jako obruba záhonů.

Kokarda

Jedná se o velmi oblíbenou rostlinu českých zahrad. Kokarda je na pěstování nenáročná a skvěle prospívá na suchých stanovištích. Hodí se pro pěstování ve skupinových výsadbách a pravidelným řezem prodloužíte délku jejího života.

Kostřava

Kostřava je okrasná tráva, která sčítá kolem 300 kultivarů. V České republice se nachází přibližně 20 druhů. Jednotlivé odrůdy se od sebe liší barvou – od výrazné sivě, po šedou či modrou barvu.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se