×
Co vás zajímá?

Sázíme a pěstujeme - Palmy

Palmy jsou exotické rostliny, které přinesou do interiéru nevšední příjemnou atmosféru a vzpomínky z letní dovolené u moře. Některé kultivary mohou v bytovém prostředí dorůstat až do stropu, avšak u většiny druhů se na palmách netvoří květy a plody.

Palmy se dělí podle listu na palmy se zpeřenými listy a na palmy s dlanitě členitými listy. Pro palmy volíme světlé stanoviště bez přímého světla. V našich klimatických podmínkách se jedná o pokojové rostliny, které je možné dobře letnit. To znamená, že v teplých měsících roku můžete palmy přesunout a ozdobit si tak zahrady, balkón a terasy.

Pěstování palem ze semen vyžaduje značnou trpělivost. Některé druhy vyklíčí za několik týdnů, jiné však potřebují k vyklíčení i více měsíců. Semena je možné vysévat po celý rok. Doporučuje se před samotným výsevem semena namočit na 2 až 3 dny do vlažné vody. Nezapomínejte vodu pravidelně měnit. Semena se poté vysévají do hloubky přibližně 0,5 cm. Ideální teplota ke klíčení je okolo 28 °C. Substrát udržujte stále mírně vlhký a snažte se vytvořit vysokou vzdušnou vlhkost. Pomoc vám v tom může například miniskleník. Semenáčky poté přesaďte do dobře propustné, výživné půdy s příměsí rašeliny a písku. Je dobré na dno květináče umístit drenáž ze štěrku či hrubého písku. Stanoviště volte slunečné či polostinné s rozptýleným světlem o teplotě 20–25 °C. Mezi pravidelnými zálivkami nechte vždy nějaký čas, aby substrát mírně proschl. Pokud palmu pěstujete v suchých místnostech, roste její listy každý den.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se