×
PPL Parcelshop
Co vás zajímá?

Okrasné rostliny na stinná místa - Letničky (1)

Mnozí zahrádkáři se zamýšlejí nad tím, jak vdýchnout život stinným zákoutím svých zahrad, balkonů nebo teras a rozšířit tak krásu i do těchto prostorů. Pokud i vy stojíte před touto výzvou, máme pro vás několik tipů na jednoleté rostliny, které jsou ideální pro pěstování ve stínu.

Fuchsie

Fuchsie je atraktivní popínavá rostlina s původem v Jižní Americe. Nabízí více než 100 odrůd, které se pyšní různými barvami a tvary květů. Tyto květy mohou růst jak vzpřímeně, tak převisle, což dodává fuchsii její nezaměnitelný šarm.

Begonie

Begonie, občas nazývaná ledovka, je okouzlující rostlina s bohatou škálou barevných květů, které rozjasní každý stinný kout. Před zakoupením begonie je však důležité se informovat o konkrétním druhu, neboť některé preferují slunečné stanoviště.

Lobelka

Lobelka je krásně kvetoucí rostlina původem z Afriky,. Očaruje vás svými drobnými květy v odstínech od bílé, přes růžovou až po fialovou. Díky mírně převislému růstu je ideální pro závěsné květináče, kde může plně rozvinout svůj dekorativní potenciál.

Netýkavka

Netýkavka, známá také jako balzamína, ančička nebo sultánka, je nenáročná letnička, která vás ohromí květy v široké paletě barev. Její rychlý růst a nenáročnost ji činí skvělou volbou pro pěstování v květináčích, kde může snadno prospívat.

Africká kopřiva

Africká kopřiva, s původem v teplých oblastech Afriky, Asie a Austrálie, je oblíbená pro svou exotickou krásu a vhodnost pro celoroční pěstování v interiéru. Její pestrobarevné listy a květy přináší exotický nádech do vašeho domova nebo na zastíněný balkon.

Barvínek

Barvínek, často označovaný jako katarantus, je nenáročná rostlina z Madagaskaru, která se v našich podmínkách obvykle pěstuje jako jednoletka nebo pokojová rostlina. Během léta a až do začátku podzimu se můžete těšit na jeho květy v mnoha barevných kombinacích, které vaší zahradě dodají živost.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se