×
Co vás zajímá?

Sázíme a pěstujeme - Srdcovka

Srdcovka je nádherná rostlina, která může být skvělým doplňkem každé zahrady nebo balkonu. S trochou péče a správným stanovištěm vám srdcovka každoročně přinese radost svým jedinečným květem.

Srdcovka, známá také pod názvem rostlina lásky, je jednou z nejkrásnějších jarních cibulovin, které můžete ve své zahradě pěstovat. Díky svým zploštělým květům ve tvaru srdce, které se objevují v období od května do června, a jejich charakteristické bílé či růžové barvě, si získala srdce mnoha zahrádkářů po celém světě.

Původem je tato rostlina z oblasti Japonska a Číny, a přestože je tato mrazuvzdorná rostlina velmi oblíbená, je také důležité si uvědomit, že je také jedovatá.

Výsadba srdcovky probíhá od dubna do května přímo na venkovní stanoviště, ale možné je i podzimní vysazení od září do října. Pro zajištění správného růstu je důležité vybrat slunečné až polostinné stanoviště s humózní a propustnou půdou. Rostlině se nedaří v těžké jílovité půdě a vyhýbat byste se měli i příliš suchým podmínkám. Doporučuje se rovněž zasypávat okolí rostliny mulčem, což pomůže udržet vlhkost a potlačit růst plevele.

Při výsadbě je třeba dodržet hloubku 6–8 cm, aby rostlina měla dostatečný prostor pro správný vývoj. Díky své mrazuvzdornosti srdcovka přežije i chladnější zimní období, ale i přesto je dobré ji v extrémních podmínkách chránit.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se