×

Kategorie

Plodící stromy

V této kategorii naleznete keře a stromy jejichž plody můžete sníst nebo jinak zpracovat. Obohaťte tak svou zahradu, budou Vám nejen přinášet užitek, ale v létě poslouží jako stín, který oceníte nejen vy, ale i okolní výsadba. Plody přilákají ptactvo, které si nich pochutná a odmění se Vám za to svým zpěvem. Naleznete zde mnoho druhů stromů a keřů, od těch klasických až po ty exotické. 

Číst více
 • Aronie

  Aronie

  Aronie neboli černý jeřáb je keř, jehož plody jsou jedlé, bohaté na vitamin C a další cenné látky, které lze konzumovat řadou způsobů. Má vysoké nároky na světlo, proto pro něj zvolíme slunnou jižní stranu. Je nenáročný na půdu, avšak svědčí mu humózní půda s dobrou zásobou živin. Kvetení probíhá v období květen–červen.

 • Fíkovník

  Fíkovník

  Fíkovník se v tradiční medicíně využívá k léčbě trávicích potíží, zánětů a horečky. V létě má rád slunečné a teplé místo, chráněné před větrem. Dařit se mu bude v substrátu, který je je dobře propustný, humózní a neutrální až mírně zásaditý. U nás se fíkovník nejčastěji pěstuje jako drobná pokojová rostlina

 • Pistácie

  Pistácie

  Pistácie jsou výborné, pro naše zdraví prospěšné a může nádherně ozdobit zahradu. Rostlina potřebuje slunné nebo polostinné stanoviště. Při venkovním pěstování by měla rostlina mít chráněné místo u zdi. Pistácie není náročná na půdu. Dařit se jí bude v sušší, dobře propustný půdě s obsahem písku. Zálivka by měla být pravidelná a to hlavně přes léto. V příliš mokré nebo kyselé půdě se jí dařit nebude. 

 • Ostatní

  Ostatní

Zobrazení 1-20 z 36 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se