×
Co vás zajímá?

Jak na nenáročnou okrasnou zahradu?

Nemáte přiliš času, ale chtěli byste krásně rozkvetlou zahradu téměř bez žádné péče? Je vůbec bezúdržbová zahrada možná?

Zahrada bez úplné péče není možná, ale pokud vyberete správné rostliny, nebudete poté muset každý víkend protrhávat plevel či vykonávat jinou údržbu. Vyhnout by jste se měli především skalky, zeleninovému či letničkovému záhonu a jezírku. Ty jsou na údržbu velmi náročné. Vybírat byste měli spíše mezi dřevinami. Tyto stálice našich zahrad nevyžadují takovou péči, stačí čas od času rostlinu přistřihnout. Pokud dáváte přednost jehličnanům, doporučujeme si do zahrady vybrat cypřiše či tisy. Jehličnany můžete dále doplnit o nenáročné keře, např. šeřík, ibišek, kormuli Davidovu či magnólii.

Mezi okrasnými trvalkami doporučujeme denivky, třapatkovky nebo krásnoočka, kterým se daří na slunečném stanovišti. Doplnit je můžete o rozchodníky nebo netřesk, skvěle se hodí i do pěstebních nádob. Do stínu si pak vysaďte dlužichy či bohyšky. Nenáročná je i šalvěj, kosatec, kakost, čechrava, lupina nebo šanta.

Nezapomínejte také na popínavé rostliny. Nejen že jsou některé na péči nenáročné, navíc jsou vhodné i na méně prostorné zahrádky. Díky nic ušetříte spostu prostoru, kde můžete pěstovat další rostliny. Vyzkoušejte si vypěstovat nenáročný břečťan, který bude dělat okrasu i přes zimu. Dalšími nenáročnou popínavkou je lichořeřišnice neboli kapucínka, jejíž květy se objevují po celé léto. Nenáročnou a rychle rostoucí popínavkou je i povíjnice. Pro různě barevné a intenzivně vonící květy si doporučujeme vypěstovat hrachor.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se