×
PPL Parcelshop
Co vás zajímá?

Pěstování rajčat a paprik na balkoně

Pěstování rajčat a paprik bez vlastní zahrádky? Ano, je to možné a navíc velmi jednoduché! I na malém prostoru, jako je balkon nebo terasa, můžete vytvořit úrodný koutek plný chutných plodů.

Výběr vhodných odrůd

Začněte výběrem odrůd, které jsou pro pěstování v nádobách ideální. U rajčat doporučujeme například převislé rajče Tom Yellow s drobnými žlutými plody nebo rajče Aztek, které má nižší vzrůst a žluté plody. Pro milovníky červených rajčat je skvělou volbou rajče mini, odolné vůči popraskání, rajče Balkonstar nebo BIO rajče Black Zebra s tmavými plody.

Papriky nabízejí širokou škálu odrůd, od drobných chilli papriček Chilli Prairie Fire, přes sladkou papriku Poupila, až po hnědou papriku Sweet Chocolate v BIO kvalitě nebo klasické odrůdy jako Snack Red, Sakura či Korosko. Pro milovníky ostrého jsou k dispozici i extra pálivé odrůdy jako Carolina Reaper yellow.

Správný výběr nádob

Důležitým krokem je také výběr vhodné nádoby. Ta by měla mít v průměru minimálně 20 až 30 cm, aby se rostliny mohly správně vyvíjet.

Dostatek slunečního světla

Rostliny umístěte na slunné místo, kde budou mít dostatek světla po většinu dne. Toto je zásadní pro bohatou úrodu.

Péče o rostliny

Nepodceňujte pravidelnou zálivku a hnojení, které jsou klíčové pro růst a kvalitu plodů. Použijte kvalitní substráty a hnojiva, která jsou speciálně vyvinuta pro pěstování ovoce a zeleniny na balkonech.

Pravidelně kontrolujte rostliny na přítomnost škůdců nebo nemocí a případně zasáhněte vhodnými ochrannými prostředky.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se