×

Kategorie

Kořenová zelenina

Kořenová zelenina patří k nejstarším v Česku pěstovaným druhům zeleniny. Je bohatým zdrojem vitamínů, minerálních látek, vlákniny, éterických olejů a jiných pro člověka důležitých látek. Vypěstujte si proto vlastní mrkev, petržel nebo například celer.

Číst více
 • Mrkev

  Mrkev

  Mrkev je jednou z nejpoužívanějších a nejpěstovanějších kořenových zelenin vůbec. Naše nabídka semen je široká, je libo oranžovou, bílou, žlutou nebo třeba kulatou či krmnou? V české kuchyni je mrkev hojně využívaná do polévek, omáček i dalších pokrmů.

 • Celer

  Celer

  Bulvový celer se používá do polévek nebo omáček. Připravit z něj lze také zdravý salát nebo celerové hranolky. 

  Oproti tomu řapíkatý celer se v české kuchyni zatím tolik nepoužívá, hodí se do zeleninových salátů, výborně se také odšťavňuje.

 • Petržel

  Petržel

  Petržel se používá hlavně do polévek, lze z ní ale udělat i nálev k léčbě močového ústrojí. Zužitkovat lze všechny její části. Určitě vás překvapí, že petržel obsahuje více vitamínu C než třeba pomeranč.

 • Ředkvička

  Ředkvička

  Ředkvičky jsou pro náš organismus velmi prospěšné. Pomáhají při nachlazení a jsou zdrojem mnoha výživných látek. Vypěstujte si klasické, ale i netradiční odrůdy. V naší nabídce jich najdete mnoho.

 • Řepa

  Řepa

  Vylíčit všechny blahodárné účinky řepy na lidský organismus by mohlo trvat celé hodiny. Zkuste se přesvědčit sami a vypěstovat si tuto užitečnou zeleninu. Nabízíme ji v mnoha variantách, od klasické červené, po žíhanou či žlutou.

 • Ředkev

  Ředkev

  Tato příbuzná českých ředkviček se zatím jen velmi pomalu dostává do českých kuchyní. Ředkve mají různé barvy a tvary, využijete je jak do studených, tak teplých pokrmů. Jako většina zeleniny obsahují hodně vlákniny a vitamínů.

 • Pastiňák

  Pastiňák

  Pastiňák chutná jako mrkev a vypadá jako petržel. Jeho pěstování je jednoduché, semena klíčí i 21 dní a sází se začátkem jara. Využití v kuchyni je rozmanité - dá se péct v troubě, nebo z něj udělat pyré.

 • Černý kořen

  Černý kořen

  Černý kořen je podobný mrkvi či petrželi. Na povrchu bulvy se nacházejí proužky a kořínky. Černý kořen vyžaduje slunné stanoviště s vlhkou písčitohlinitou zeminou s dostatečným přísunem hnojiva. Sběr se provádí v pozdním podzimu před příchodem přízemních mrazíků, které by mohly ovlivnit kvalitu a chuť.

 • Ostatní

  Ostatní

  V této kategorii najdete například semena černého kořene, který se používá jak v kuchyni, tak v léčitelství. Ale třeba také aromatický tuřín.

Zobrazení 1-20 z 84 položek

Nastavení

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se