×

Kategorie

Šrucha zlatá - Portulaca oleracea - semena - 30 ks

Šrucha zlatá je často mylně považována za plevel, ale v lidovém léčitelství a kuchyni má spoustu využití. Původem je rostlina z oblasti Ameriky.

Obsahuje vysoké množství vitamínů a dalších prospěšných látek, které pomáhají snížit horečku, zlepšit trávení a snížit hladinu cholesterolu.

V kuchyni se šrucha s oblibou používá do zeleninových salátů.

Rostlinu lze pěstovat i v truhlíku za oknem. Pokud semena včas vysejete, můžete se v létě těšit z krásných žlutých květů.

Číst víceShow less
30 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1000413
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat šruchu?

  • Výsev semen probíhá od května do srpna přímo na venkovní stanoviště.
  • Ideální spon je 15 x 15 cm.
  • Stanoviště volíme teplé.
  • Půda by měla být lehká, smíchaná s uleželým kompostem.
  • Sklizeň probíhá již 6 týdnů po výsevu.
Číst víceShow less
Detaily produktu
1000413

Parametry

Stanoviště
Slunečné
Výsev / výsadba
Květen
Srpen
Červen
Červenec
Výška
0 - 10 cm
Doba květu
Srpen
Červenec
Barva květu
Žlutá
BIO kvalita
Ne
Odrůda
Nehybridní
Sklizeň
Srpen
Září
Červenec
Říjen
Ranost odrůdy
Raná
Pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ne
Související produkty
185 Kč s DPH

České hnojivo Rostík v podobě pelet je přírodním hnojivem, které poskytuje jednoduchou na aplikaci. Je obohaceno o melasu a rostlinnou jíchu, což zaručuje všestrannou a vyrovnanou výživu rostlinám

Toto prvotřídní hnojivo díky svému složení podporuje zdravý růst rostlin, zlepšuje kvalitu a strukturu půdy, navíc zvyšuje její úrodnost a pomáhá udržovat optimální pH.

Kromě toho snižuje nutnost boje se škůdci, protože obsahuje přirozené odpuzující látky, a to včetně trusu potemníka a jíchy.

Rostík je vhodný pro ekologické pěstování ovoce, zeleniny, vinné révy, jahod, brambor a obilovin.

462 Kč s DPH

Nůž VeggieCut od značky Gardena je speciálně vyroben pro sklizeň čerstvé zeleniny.

Rukojeť je ergonomická pro snadnou manipulaci a navíc je z protiskluzového materiálu. Ostrá čepel je z nerezové oceli, což umožňuje přesné a čisté řezy čerstvé zeleniny.

Nůž je vyroben ze zdravotně nezávadných materiálů povolených pro styk s potravinami. Nůž je v případě potřeby možné mýt také v myčce.

Díky praktickému pouzdru, který lze připevnit k opasku, s brouskem můžete mít nůž stále po ruce.

188 Kč s DPH

Přírodní probiotika od značky WEIKI pro zeleninu zajistí bohatší a sladší úrodu a navíc zlepší celkovou vitalitu zeleniny.

Mikroorganismy podporují lepší růst i kvetení a urychlí také dozrávání plodů. Rostlina lépe a více využívá živiny z použitého hnojiva a posílí se jí kořenový systém.

Probiotika pomáhají zelenině lépe snášet stres, urychlí její regeneraci a potlačí patogeny.

Jsou vhodné pro ekologické i konvexní pěstování, bez GMO.

Probiotika jsou vhodné zejména pro ajčata, papriky, okurky, cukety, dýně, lilky, saláty, kedlubny, ředkve, mrkve, celery, petrželky, řeřichy, cibule, červené řepy, květáky, brokolice, zelí i kapusty.

73 Kč s DPH

Vermikompost na zeleninu a bylinky je přírodní hnojivo vyráběné z trusu žížal. Ty ho při trávení nasytí užitečnými mikroorganismy, které uvolňují živiny vázané v půdě.

Hnojivo výrazně zlepšuje vlastnosti půdy, obohacuje ji o živiny, zvyšuje její schopnost zadržovat vodu a omezuje vyluhování živin. Výrobek navíc stimuluje biologický život v půdě.

Výrobek poskytuje optimální podmínky pro vývoj, poskytuje správnou výživu a krásný vzhled rostlin.

Vermikompost se používá na všechny druhy zeleniny a bylinek.

119 Kč s DPH

Fytovit je účinným zdrojem přijatelného hořčíku a železa podporujícího zdravý růst rostlin vhodný pro užití na vinnou révu, okrasné rostliny, zeleninu, jahody, ovocné dřeviny a další. Přípravek je účinný proti žloutnutí listů – chloróze.

Při prvotních příznacích žloutnutí listů aplikujeme na postiženou rostlinu postřik připravený smícháním 6 litrů vody s 15 ml přípravku. Ošetření neprovádíme za přímého slunce. 

Velikost balení: 500 ml

92 Kč s DPH

Hnojivo bez přídavku průmyslově vyráběných složek je na čistě přírodní bázi. Obsahuje vedle základních zdrojů živin NPK i přírodní guáno, pocházející z trusu mořských ptáků a další stopové prvky.

Hodí se nejen pro univerzální použiti v cele zahradě, ale obzvláště pro zdravou výživu ovoce a zeleniny. Rovněž je velmi vhodné k základnímu vyhnojeni půdy buď na jaře, nebo při její podzimní přípravě.

Složení: 5 % N + 2 % P2O5+8 % K2O 

Velikost balení: 1 kg

138 Kč s DPH

AG Biomin je biominerální hnojivo, jehož významnou složkou je rohovina. Rohovina je přírodní surovina ceněna hlavně pro svůj obsah organicky vázaného dusíku, který se působením půdních mikroorganismů postupně uvolňuje, tudíž je možno rostlinu využít po delší vegetační období.

Hnojivo je vhodné k pěstování v truhlících i volně v půdě.

Velikost balení: 1 kg

2 ostatní produkty ze stejné kategorie:
54 Kč s DPH

BIO Portulák zimní, známý jako batolka prorostlá, je pěstitelsky nenáročná listová zelenina. Portulák je určen pro podzimní, zimní a jarní sklizeň.

Listy rostou v přízemní růžici, která dosahuje okolo 10 cm na výšku. Jsou velmi chutné a obsahují velké množství vitamínů, minerálů a kyseliny listové. Konzumovat je lze za syrova i se stopkami.

Sklizeň je z jedné rostliny možná 3–4x, po seříznutí listy znovu dorostou.

Pokud si chcete zajistit bohatou úrodu i na další sezónu, nechte rostlinu vykvést a vysemenit, koncem léta opět vyklíčí.

Semena jsou v bio kvalitě, vypěstována v rámci ekologického zemědělství dle platných norem EU.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se